| AntonellaLOVE a întrebat:

Funda! Imi place un baiat, care mi-e prieten de la gradinita. Prietenul lui cel mai bun ma place, dar eu nu-l plac deloc :-&. Prietena mea cea mai buna
mi-a spus ca ne purtam cam ciudat pentru niste prieteni (stau la el in brate, ne imbratisam si sarutam pe obraz la despartire) insa eu am zis ca asa ne purtam unul cu altul. Acum mi-am dat seama ca de fapt mie-mi place ff mult de el, dar nu stiu cum sa ma port ca sa-l fac si pe el sa ma placa. As vrea pentru inceput sa "introduc" cateva "farmece" ca sa testez terenul, abia apoi sa-i spun ca-l plac. Mi-e frica sa nu ma considere ca o sora. Cum sa ma port ca sa-l fac sa ma placa? hellpp!

3 răspunsuri:
| NoUseForAName a răspuns:

In primul rand ar trebui sa ii spui prietenului persoanei de care iti place sa inceteze sa iti faca avansuri sau sa te placa ca tie iti place de altcineva, nu ii zici de cine ca merge la "iubitul" tau si zice.

Cu persoana de care iti place tie, cel mai simplu ar fi sa incerci sa discuti cu el din moment ce va intelegeti mult. Intreaba-l daca s-ar gandi ca voi 2 sa fiti impreuna si daca te intreaba ca de ce il intrebi acest lucru tu sa ii zici ca de curioasa si apoi schimbi subiectul. Daca vezi ca reactioneaza normal si ca ar zice ca da, cred ca deja e si al tau.

Daca o sa ai alte probleme, te voi ajuta.
Pupici.

| loveyouforever a răspuns:

Buna.eu zic sa lasi vorbele prietenei tale intr-o parte.sa ii zici baiatului sa nu iti mai faca avansuri pentru ca nu simti nimic pentru el,iar baiatului oe care il placi sa il iei incethappy
in sensul ca ai zis ca stai la el in brate:fa-i mai multe gesturi:umbla-i cu mana prin par,mangaie-l pe fata etc ect,iar la sfarsit kd plecati saruta-l pe buze sa vezi ce reactie are! nu iti cere scuze! ii zici ca a fost intentionat pentru ca ai niste sentimente puternice pentru el si ca nu te-ai mai putut stapani, iar daca el te place va continua cu sarutul, relatia etc
daca nu asta e! capul sus si mergi mai departe:

funda?:X

| RapperuL_7603 a răspuns:

Impresioneaza`l sau zi direct cand stai la el in brate ca iti plk de el si il sarutiwinking Funda? puppy dog eyes