| andra_8968 a întrebat:

Funda!

In curând fac 14 ani si vreau sa'mi fac ziua. ceva idei?puppy dog eyes.nu vreau nici ceva scump, dar nici o banala iesire la un suc.straight face.

Multumesc anticipat.batting eyelashes

2 răspunsuri:
| Tsunade99 a răspuns:

Uite cum fac eu:
Imi invit cele mai bune prietene si prieteni la mine acasa, cumpar baloane si decorez camerele, pun muzica de pe youtube si comand o pizza sau doua. Si daca chiar te intereseaza, vezi intrebarea aia de sus de la prima pagina ca e o fata care intreaba cum sa-si faca ziua la 14 ani. Da clic si vezi raspunsurile. A, da, si am uitat: Happy Birthday si distractie placuta!

| LolNope a răspuns:

La noi in gasca,asa se fac zilele si sunt mult mai bune decat o iesire la o pizza.
In primul rand,se fac acasa,nu conteaza cat e de mica casa.
Cu vreo doua saptamani inainte se descarc a filme de groaza,comdeie,romanta,ce mai,o tona de filme.
Se comanda muuuuulta pizza si se cumpara chipsuri si hamburgeri etc.
In ziua cea mare,ne intalnim acasa,toti imbracati casual,si ne uitam la filme,zicem bancuri,ascultam muzica,intr-un cuvant minunat.
Pe cei care ii lasa parintii se doarme si peste noapte("se doarme" este un termen vag,se uita toate noaptea la filme de groaza de te pisi pe tine de frica e termenul corect).
Mai jucam si baschet pe afara,ne distram,urlam pe strazi,e distractie.
Intr-un final,iti zic doar ca,daca iti faci ziua asa, toti si-o vor aminti ca una grozava.
La multi ani(iti zic mai dinainte) si distractiw placuta!
PS.big grinaca nu stii filme, da-mi un mesaj si iti voi da niste exemple.