| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA!!
...o problema foarte grava pentru mine. Cum fac sa imi inving emotiile? Adica...eu am numai 10 la scoala si cand merg la o olimpiada/un concurs ma pregatesc cate o ora zilnic iar in ultima saptamana, sunt invoita de la toate orele+vacante dar cand ajung acolo simt ca uit tot si imi vine sa plang. Ce sa fac?

Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| Bettysiatit a răspuns:

Mie mi se intimpla la fel.Pur si simplu gindeste-te ca esti la o simpla lectie, ca esti doar tu cu colegii si atit.
Foloseste cuvintele pentru a te simti bine. Cuvintele sunt pline de putere si le poti folosi ca pe o unealta pentru a-ti schimba starea emotionala. Atunci cand suntem la pamant este important sa utilizam cuvinte care sa ne imbunatateasca sau chiar sa ne transforme situatia. Spre exemplu, daca simti dezamagire poti alege sa iti spui: "Voi incerca din nou si de data aceasta voi reusi!". Aceasta afirmatie te va umple de putere si motivatie.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti mult prea stresata si fortata. asa se intampla la cei care au 10 pe linie, traiesc mereu cu presiune si stres pe ei

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Scrie pe google "cum scapam de emotii"

| Vladut13 a răspuns:

Am auzit ca este ceva pastile/medicamente care te calmeaza sa nu ai emotii.Nu am incercat doar am auzit, cauta pe net.

| Prejoianu_Katalin_2001 a răspuns:

Ai putea sa iei niste medicamente de stres. Tu te gandesti ca sa nu gresesti, si te stresezi si de aia uiti tot si nu mai sti nimic. Sper ca te.am ajutat happy