| xGypsyQueen a întrebat:

[ Funda!]Pai uitati care e treaba. pana vinerea asta trebuie sa fac pentru scoala o poezie ori o scrisoare care sa ma adresez lui Mihai Eminescu... pentru ca vineri facem o ora deschisa in memoria lui. Dati-mi si mie niste idei. nu stiu. inspirati-ma pls laughing Again : Dau funda!happy

1 răspuns:
| ஐAdeஐ a răspuns:

Scrisoare:
Draga Mihai Eminesculaughing (scuze inceputul)
Esti un poet foarte important pentru romani, esti cel mai bun poet, tu esti inspiratia multora in tine ne regasim cand citim poeziile tale pline de inspiratie natura. O poezie de-a ta spune multe despre felul tau de fi si mai ales despre tine.Fiecare cuvant dintr-o poezie imi inspira frumusetea naturii. Tu ne indrumi spre o lume mai buna, poeziile tale sunt o lume de basm, frumusete si natura, iar daca suntem atenti putem sa vedem toate acele frumuseti pe care tu le-ai vazut si ni le-ai descris asa de frumos.Pe scurt Mihai Eminescu este marele nostru poet roman in care ne regasim deseori citind poeziile sale care ne inspira FRUMUSETEA NATURII.
poezie scuze dar acum mai multe imaginatie nu ambig grintongue
fundita plspuppy dog eyes?