| Autumn_8765 a întrebat:

Funda! Parul meu se desica la varfuri si se roade foarte repede. Da, il tai regulat dar degeaba. Acum doua saptamani i-am taiat varfurile si acum iar e despicat. Nu mai vreau sa il tai. Vreau niste remedii, naturale daca se poate.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aplica o data sau de doua ori pe saptamana ulei de masline(de preferat)sau de ricin pe varfuri si lasa-l sa actioneze minimum o ora(il poti aplica si pe toata lungimea parului,daca vrei,pentru a-i imbunatati aspectul),dupa care spala-te pe cap cu sampon,de doua ori si clateste bine. Poti folosi,optional,si balsam(aplicat in special la varfuri). Acum,pentru ca este deja despicat,nu se vor vedea mari imbunatatiri(ar fi fost bine ca tratamentul sa fie inceput dupa ce parul a fost tuns), deoarece de firele odata despicate, nu scapi decat prin taierea lor.In schimb, va imbunatati aspectul parului si va preveni despicarea acestuia.

3 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Uita-te aici :http://www.codrosu.ro/......eteriorat/
Sunt foarte bune;))

| Veverita a răspuns:

Pai se despica pentru ca e deshidratat, pentru ca il intinzi cu placa...foloseste un balsam pentru asemenea tip de par si vezi daca merge.

| littlechocolategirl97 a răspuns:

Cumpara de la farmacie ser pentru varfuri despicate.big grin poate o sa-ti foloseascabig grin