| frunziss a întrebat:

Funda pentru cine imi spune si mie niste jocuri care se pot juca cu mai multe persoane... incep eu cu cateva dupa care continuati:carti, flori fete si baieti, flori fete si garaje, fazan, ciresica, capra, lapte gros...

Răspuns Câştigător
| alexa007 a răspuns:

Mi-am mai amintitlaughing

stop la perete stai, ascunsea, baba oarba, prinsea, leapsea, sotron, cu tevile cu cornetelaughing, fotbal, elasticul, tarile, tara, tara vrem ostasi, tomapant, bidonasul, coarda, ratele si vanatorii, painicile, telefonul fara fir, ce fac eu sa faci si tu, cati pasi imi dai, portocalele...

cam astea erau jocurile jucate de mine

5 răspunsuri:
| georginika a răspuns:

Stop Gardiana, Patratica, Hotii si Potera, Mafia, Adevar sau Provocare, Prinsa, Ascunsa, Baba Oarba big grin

| alexa007 a răspuns:

Remi, table, sudokuhappy si cam astea imi vin acum in mintehappy

| ForbiddenLove a răspuns:

Cand eram mai mica jucam: sencal, baba oarba, v-ati ascunselea, adevar sau provocare, flori fete si baieti, remi, carti, tara, tara vrem ostasi, regina, regina cati pasi imi dai, stop la perete stai, ratele si vanatorii, am venit din ...si suntem..., telefonul fara fir, telefonul nebunilor, portocalele, para, prinsea, saream coarda, volei etc

| alexa007 a răspuns:

Ms pentru fundita>big grin

| Puuuf a răspuns:

Tara tara vrem ostasi, la foc la foc, 9 pietre, crap si creveti, sotron, volei, laptenis, mumie, mata, capra, si altele pe care nu le mai stiu