| summertime a întrebat:

Funda! Sal! Trec printr-o stare asa ciudata! E un sentiment de tristete combinat cu unul de emotie. E foarte ciudat. Oare ma simt asa deoarece sunt stresata? Sambata am olimpiada la geografie(faza judeteana). Totul era bine si frumos(mi-am dorit inca din a VI-a sa merg)pana cand am aflat ca tot sambata incepe sezonul 2 din Zeke si Luther si de atunci...crying tot sunt in aceasta stare.De fiecare data cand ma intalnesc cu profa imi tot spune sa repet ca sa ajung la nationala, colegii mi-au spus ca daca nu ajung la nationala nu ma mai lasa in clasa(de parca ar face asa ceva, dar cine stie), iar prietenii imi spun ca fac orasul de ras daca nu trec mai departe.Toata lumea exagereaza! M-am saturat! Eu nu vreau sa merg la nationala! Nici sambata nu vreau sa merg! Vreau sa ma uit la Zeke si Luther. Voi ati trecut vreodata printr-o stare ca asta? Credeti ca vor da tot weekend-ul episoadele de sambata? Sper ca nu v-am plictisit, dar

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei:d,stai linistita, exagereaza.incearca sa faca glume proasteoh go on, stiu cum e.Am fost si eu la un concurs impreuna cu inca 3 colegi si reprezentam scoala si toti se asteptau sa iau primul loc sai asa mai departe si puneau foarte multa presiune asupra mea.Tu stai linistita. Episoadele cu zack si luther se vor da si altadata.Ai vazut si cu Nini a fost la fel, au dat primul episod de vreo 97856954693 de ori.Tu trebuie sa mergi la olimpiada., sa te concentrezilaughingsi uiti de toti prietenii tai care te preseaza.Nu mai da importanta.Succes>:d

3 răspunsuri:
| Myhay_1171 a răspuns:

Se numeste frica de a nu face bine acolo
fi mai relaxata
dar daca e f importanta pentru tine invata mult

| Inutza0102 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te duci la olimpiada.O sa te simti excelent daca treci sitoti o sa se mandreasca, cu tine. Zeke si Luther ii poti vedea la calculator si vei rezolva :*

| DaVinci29 a răspuns:

Ha.I know it.s maybe too late for this, but still... Am sa iti spun o poveste ca sa iti dai seama de decizia infernala pe care trebuia sa o iei.
a fost odata un baiat pe nume
Vlad. Find pasionat de geografie, s-a hotarat sa mearga la olimpiada de geografie. Acesc lucru s-a intamplat acum doi ani, cand el era in clasa a IX. Lumea din jurul lui si-a dat seama, incetul cu incetul, ca Vlad avea potential in acest domeniu. Baiatul a avansat pana la faza internationala care urma sa se desfasoare in Taiwan. Dar, multumita unei greseli din partea ministerului, acesta nu a mai ajuns in Taiwan niciodata. Atunci Vlad si-a dat seama cat de posti pot fi unii oameni. Dar bineinteles ca ratarea sansei la o medalie de aur e nimic pe langa sezonul 2 din Z&L