| SenZation a întrebat:

FUNDA! Salut TPU! am si eu nevoie de o sugestie
deci:
A-fata pe care o plac

B- prietena ei

cu aman2 ma inteleg foarte bine

Ma inteleg bine cu ea si inainte de craciun i-am zis lui B ca o plac pe A, si nah normal B i-a spus lui A... apoi am vazut (sau mi s-a parut)ca aman2 se comporta altfel asa ca i-am spus lu B ca a fost ceva trecator si nu o mai plac pe A, si acum cineva a intreabat-o pe A daca ea crede daca eu inca o mai plac si a zis ca suntem prieteni foarte buni dar nu crede ca o plac. deci ceva sugestii cum as putea sa o fac pe A sa isi dea seama ca eu o plac si sa ma "combin cu ea "? mentionez ca ea ma considera un prieten foarte bun happy

4 răspunsuri:
| KeoAndrewDo a răspuns:

Sfatul meu lasa totul de la sine asteapta...momentul si spune-i in fata ca o placi dar sa nu-i spui ca vrei sa fii cu ea ca sunt sanse sa strici totul. Ai grija cand ii spui sa-i vezi privirea si so analizezi sfatu' meu.

| adee_4040 a răspuns:

Si eu sunt de aceia-si parere spune-i in fata ca o placi! dar ai griza ea tine la tine ca la un prieten (cred eu) si s-ar putea sa nu dea prietenia pe o relatie fii sigur si de sentimentele ei big grin inainte sai dezvaluesti ce simtiibig grin

| PuCcaBuaiiiiii a răspuns:

In primul rand nu te mai duce la prietena ei sa-i spui totttt.In al doilea rand... daca sunteti prieteni fff buni dc nu ai curajul sa vorbesti cu ea? Du-te la ea si vorbiti arata-i ca tii la ea. Poate ca s-a saturat ca tu sa te duci la prietena ei si sa-i spui ce simti.Tot ce pot sa-ti zic...du-te la ea si spune-i ce ai in cap si in suflet.Doar asa te va crede.Nu cand te confesezi cu altiiwinking. Bafta

| AWonderfulDay a răspuns:

big grin kiss
Deci eu una iti zic nu te mai duce la prietena ei si zii in fata ca o placiwinking
DAca sunteti chiar asa de aproppiati ea trebuie sa tina la tine.winking big grin
Fa tu primul pac si nu o sa-l regreti.
Doar du-te la ea (unde va intalniti scoala, afara...) si spune-i ca vrei sa-i spui ceva(daca vr sa o surprinzi poti sa o saruti daca te uiti adanc in ochii ei ) si ii spui ca`i cam placi si ca ai vrea sa fiti mai mult ca niste prieteniwinking