| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA Salut TPU! Eu pana acum nu am fost deloc la mare. Mie imi place mai mult sa merg in excursii la munte, le ador. Vara asta am de gand sa merg o saptamana la mare pentru a ma bronza un pic. Credeti ca 500 de lei sau 5 mil lei vechi imi ajung pentru o saptamana incluzand cazarea? Daca stiti cam si ce preturi sunt pe noapte...nu vreau sa am parte de experiente neplacute si sa raman in "pana" de bani. Multumesc. Funda si raspunsuri folositoare...

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Nu iti ajung. cazarea la mare e scumpa (la hotel 1 stea e peste 100 ron pe noapte). daca vrei la camping cu cortul e cam 20-30 ron pe noapte de persoana. deci oricum gandesti situatia tot iti ia cam 140 cel putin decat cazarea. la mancare e relativ ok. cam pete tot sunt restaurante "plimba tava" cu mancare buna si ieftina. daca mai vrei si ceva distractie iar adaugi ceva bani. eu la hotel de 1 stea am dat in august 180 ron pe noapte cazare (bine.in mamaia si hotelul la 1 stea era curat luna). cu 500 ron nu stai prea mult. si tine minte, bronzul de munte desi e face mult mai greu, e mult mai sanatos, si rezista mai mult (bronz la munte poate sa te prinda decembrie-ianuarie si sa il mai ai). bronzul de mare se duce mai repede. cu 1000 ron cred ca te descurci daca stii sa cauti cazare si sa ai bani destui de distractii (club, o banana, o minge de plaja...chestii de genul)

2 răspunsuri:
| Sky_6013 a răspuns:

Pai depinde. Daca mergi doar tu, dar nu cred poate iti ajung.Depinde si de hotel. Daca stai la 2 stele si chiar si mai multe perosane merg, dar la unul de 4-5 stele nu cred. Depinde si de ce vrei sa iti cumperi la mare. Pentru orice enentulaitate sa iti iei ceva mai mult.
Sper ca te-am ajutat. Apropo vacanta placuta! happy

| callmebeautiful a răspuns:

La eforie sud era 2 mil jum lei vechi cazarea vara trecuta si nu erau conditii chiar de lux. Daca esti baiat poate iti ajung baniii poate, dar daca esti fata nu pre cred