| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA SI LA RESTUL VOT :am 15 ani si imi e frica sa dorm singuralaughing e si tata acasa dar eu de obicei dorm cu sora mea dar 2 zile este plecata pls ajutati-ma chiar imi e frica si tata deja doarme ceva idei cum sa ma ia somnul mentionez ca, ma pun in pat si imi amintesc toate filmele de groaza vazute si sunt multe pentru ca sorumea este innebunita dupa ele oricum imi e frica CEVA IDEI PLSSS

Răspuns Câştigător
| zozoMik a răspuns:

Uite ce iti recomand eu...
I-ati o lampa pe care sa o poti tine intrega noapte aprinsa.
Gandeste-te ca nimic din ce ai vazut in filmele alea nu este real, incearca sa te gandesti la altceva.
Mereu sa ai in minte:,, sunt doar filme"...fictiune.
Pe mine m-a ajutat foarte mult....insa eram mult mai mica si tin sa mentionez adoram si inca ador filmele horrorhappy
Sper ca te-am putu ajuta:X

| Bianca1001Bia a răspuns (pentru zozoMik):

Mersi:*

| zozoMik a răspuns (pentru Bianca1001Bia):

Cu cea mai mare placere:X

10 răspunsuri:
| KnightOfNight a răspuns:

Pai incearca sa nu te mai uiti la filme horror daca stii ca nu poti uita scenele alea asa repede si cand te pregatesti de culcare incearca sa citesti o carte, revista orice sa uiti de filmele alea. Dar pana la urma n-ar trebuie sa-ti fie frica...sunt doar filme nu-s reale.Cred ca te-ar ajuta daca ai sti cum se fac ca sa-ti dai seama ca nu e nimic rau big grin Bafta si somn usor tongue

| William a răspuns:

Spune Tatal nostru. Daca asta nu merge spune Pravila de rugăciune Bogorodicinaia! (adică citirea de 150 de ori a cântării aduse din ceruri de către aranghelul Gavril ca închinăciune Preasfintei Fecioare Maria, Născătoare de Dumnezeu)

,, Născătoare de Dumnezeu Fecioară, bucură-te! Ceea ce ești plină de har, Marie, Domnul este cu Tine. Binecuvântată ești Tu între femei și binecuvântat este rodul păntecelui Tău, că ai născut pre Mântuitorul sufletelor noastre". Dupa ce termini nu cred ca o sa mai ai vreo problema cu somnul.

| AtateaConditii a răspuns:

Asculta muzica la casti, sau daca ai animale de casa? eu dorm cu pisicabig grin

| Geo17 a răspuns:

Daca vrei...Vin eu sa dorm cu tine?
Ce zici?

| Bianca1001Bia a răspuns (pentru Geo17):

Abia astept de unde esti? poti sa vii oricand doresti :*

| Geo17 a răspuns (pentru Bianca1001Bia):

Lasa un mesaj si cu un id...Si vedem noi..mai multe.winking

| TheAvenger a răspuns:

Hmm. după un pachet de dunhill negru amestecat cu vreo 2 sticle de bere, trebuie să te ia amețeala și apoi să înceap să-ți fie somn. și, în final, adormi fără acele gânduri.