| middle654 a întrebat:

--Funda.sunt fata si sunt foarte timida. daca e mai multa lume in jurul meu si se uita la mine incep sa fac o fata parca sunt speriata de bombe )) si nu inteleg de ce.ce as putea face sa nu mai fac asa?

3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Sa iesi cat mai mult in colectivitati mari, chiar daca nu te simti chiar in largul tau la inceput.Cu timpul vei fi mai dezinvolta. Studiaza-ti mimica fetei in oglinda, te va ajuta.Numai bine.happy

| AtateaConditii a răspuns:

Sa te gandesti ca exista persoane mult mai timide ca tine, gandeste-te ca le domini pe persoanele alea care se holbeaza la tine ca tu detii controlul.

| Irinα a răspuns:

Invata de la cei care nu sunt timizi!
Fii optimista, nu te frustra si distreaza-te. Comporta-te ca si cand nu ai fi timida. Tine barbia sus, pieptul inainte, vorbeste ferm. Poate sa para ridicol, dar vei vedea rezultatele cand vei iesi in public.
. Parerea mea este ca timiditatea este doar o stare pe cere singuri ne-o inducem. Ce ramane de facut, deci? ne autoeducam! succes!