| anonim_4396 a întrebat:

Funda! Sunt sportiv practic taekwon-do de 6 ani am 16 ani! Sunt mic de statura! As vrea sa-mi dati niste sfaturi cum as putea sa cresc in inaltime... am 1.62...

Răspuns Câştigător
| cristzy007 a răspuns:

Pai asta nu e ceva grav. Depinde de fiecare om de cat de inalt va creste in functie de informatia ADN cei s-a transmis si de aici de multi alti factori (in ei intra si ce mancare ai consumat de cand erai bebelus pana acum).
Si acum daca vrei ceva folositor in legatura cu intrebarea ar trebui sa te uiti la parintii tai si daca nici ei nu au peste 1, 70 mi s-ar parea ciudat ca tu sa depasesti aceasta inaltime (asta ar insemna sa ai dereglari hormonale sau de crestere >>>ceea ce nu ar fi deloc normal).
In final daca ai tai sunt inalti pai nu te panica >>>noi (baietii) ne tot dezvoltam pana la 25 de ani.
>>>Concluzie : consuma [mult] lapte, carne[pentru proteine(preferabil animale, nu ce gasesti in salam >>>proteina vegetala din soia], si cat mai multe fructe.