| Snickers_3707 a întrebat:

Funda TPU!kisskiss
cine joaca cityville? cum pot avea voie sa am populatia mai mare de 120? :X:X:X please funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa faci primăria și/sau politia și sa ocupi locurile de munca. Cauta-ma pe Facebook Marina Adelina Moraru și adaugă-ma ca vecin pe CityVille sa ne ajutam.
Bafta.

22 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa ai mii de cetateni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Construind case si comunity buildings

| ilinca18 a răspuns:

Constuind cele de la Comunity Buildings cum ar fi:spitalul, politia muzeu etc.{construind din astea ai populatia fericita}! Spor la constuit si sa ai level cat mai mare! apropo daca vrei adauga-ma ca vecina.Trebuie sa cauti pe una pe nume Ilinca Pop.:*

| Äđĺĺ a răspuns:

Da populatia ti-o maresti construinduti Community Buildings daca vrei mai multa populatie treci la alta exemplu : Primarie=50 pers. ajungi la Politie 100 pers. si tot asa faza rea este ca la anumite constructii iti trebuie anumite cadouri(gifts) iar daca nu le gaseesti va trebuie sa platesti cu cash! Dar daca nu vrei sa platesti posturile cladirii cu cash iti poti intreba prietenii daca doresc sa se angajeze! Spor la Level!
PS: Joc si eu ma gasesti la Adytzzu Adiy! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cautati si Sandu Daniel pentru vecini

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna draga trebuie sa iti construiesti posta primarie politie dupa asta poti sa ti cresti nr de locuitori da-mi add pe numele stanga george alexandru facebook am un loc de inchirit in orasul meu castigam aman2 si da o sa imi vizitezi orasul vrei primi ca bonus energie si banii mersi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sall sunt dispus sa va devin prieten pe cityville trimiteti mi o cerere de prietenie pe numele stanga george alexandru si va bag in lista mersi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ADD la vecini! numele alex radu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar cum faci rost de bani ca sa poti termina constructiile>?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cautati si Ciufy Onutzyk pentru vecini big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa-ti construiesti case ca sa ai populatie...si acum te intreb eu pe tine cum fac sa am mai multi vecini?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti cumperi primarie sau spital si le deschizi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru vecini sorina loredana radu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte simplu. cautama pe numele puscasu alberto

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista parole pentru cittyville?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ma vrei ca vicin la citivile cautama pe numele asta labo ciprian

| WR104 a răspuns:

Care vrea 10 milioane coins in cityville pe zi sa imi da mesaj privat.

| WR104 a răspuns:

Care vrea 10 milioane de coins pe zi sa imi trimita un mesaj

| marina_1486 a răspuns:

Simplu...construiesti case...adica "housing"si iti alegi casele care au mai mare populatia aces lucru il observi atunci cand atingi cu mouseul cladirea care te atrage!
Sper ca te-am ajutat si mult succes la trecutul nivelelor!

| gemit a răspuns:

Mitu gelu pentru city ville

| DanteAliglieri a răspuns:

Cautati si Horia Nicolescu pentru vecini! Va astept cu drag.

| Cristi_Pitik_1995 a răspuns:

Vreau sie u 10 milioane ce coins si pe saptamana si tot e bine si nu prea am prieteni pe cityville