| sweet_3921 a întrebat:

FUNDA! URGENT!
Trebuie sa citesc(pentru la romana) niste comedii, drame si tragedii. Spuneti-mi si mie niste titluri (cu tot cu autor) de comedii, drame si tragedii.Cam cate 7 sau 8 din fiecare categorie. Orice raspuns este bine venitbatting eyelashes. Si va rog sa specificati care sunt la drame sau care la comedii si care la tragedii.Pls...mersi anticipat:*:*:*.

1 răspuns:
| Charina a răspuns:

Comedie este "o scrisoare pierduta" de I. L. Caragiale
drama cred ca ar fi "Tolstoi - Romanul unei drame" de ion ianosi
tragedii nu stiu, nu am cititstraight face Intreaba-i pe colegii tai, ei ce citesc.