| ignore a întrebat:

[FUNDA+ (vot l toata lumea)]Cum se intra la facultate?
a ) dai bacu si dupa dupa medie te duci la facultate
b) dai bacu si mai dai examen pentru facultatea la care vrei sa intri

Răspuns Câştigător
| Tso a răspuns:

Dai bacul, il iei si apoi sunt mai multe posibilitati.La unele facultati conteaza doar media de bac pentru admitere, la altele media de la bac si media din anii de liceu, iar altele dau examen, fara sa conteze media de la bac. Totul depinde de politica facultatii pe care o doresti, iar informatiile astea privind admiterea le poti gasi pe site-ul respectivei institutii.
Daca mai ai nelamuriri, da-mi un mesaj privat si te ajut.