| AnemonaP a întrebat:

Funda +vot :Repede fetelor, cum pot scapa de iritatia de la epilatul cu lama pe picioare pana sambata? remedii naturale facute in casa, funda +vot

Răspuns Câştigător
| Simmy a răspuns:

Simplul si fabulosul ulei de masline. vitaminizeaza, hraneste si regenereaza pielea. iti pui in palma cat o lingurita, iti freci palmele sa il incalzesti un pic (eficienta mai mare) si te dai pe piele. poti sa il folosesti in loc de cremele din comert care au coloranti, parfum, parabeni si ingrediente ce dauneaza pielii pe lunga durata.
poti sa il folosesti cu sucul de la jumatate de lamaie, incalzit pe foc 5 6 secunde (pana se incalzeste un pic) iti scufunzi ungiutele si stai cu ele in ulei pana se raceste compozitia, intre timp facand masaj pe langa cuticula pentru activarea sangelui. vei avea ca rezultat unghii frumoase, lucioasa, sanatoase, lungi si iti vor creste rapid. bafta. fundica

6 răspunsuri:
| xxdd a răspuns:

Dai cu pudra mentolata, crema de galbelene...

| miiky973 a răspuns:

Pai mi s-a intamplat si mie la fel o data si am folosit tot felul de creme pe care le aveam in casa...

| monicutza_5552 a răspuns:

Zeama de la o lamaie amestecata cu o lingura de miere sau de zahar, pui in zonele iritate si peste 30-40 min te speli :* faci asa ain fiecare zi :* o sa iti treaca

| Silvya18 a răspuns:

La mine trece daca le tzin mult in apa, incearca si tu... altceva nu stiutiu daca poti sa faci happy

| BuleCuSapun a răspuns:

Remedii facute in casa nu stiu, dar poate la fel de folositor este balsamul " Farmec-balsam dupa depilare "de la farmacie iar data viitoare te epilezi fara lama, doar cu ceara sau crema! Sper ca ti.am fost de folos. Pa si pup!

| lovely13 a răspuns:

Pai...te duci la farmacie si ceri o crema speciala cu efect rapid:p eu asa am facut si crede-ma ca am scapat de ea mai devreme de 2 zile:p