| different a întrebat:

Fundaa! Vot! Stiti trucuri pentru cresterea parului care chiar functioneaza? Si in afara de asta: Un site sau un video cum as putea sa`mi fac o tunsoare stil scene sau asian? cam asa ceva dar pentru par lung >- http://www.google.ro/imgres?imgurl=http://www.haircutsha irstyles.com/img/photos/full/2008-06/asian_razored_mulle t_haircut64.jpg&imgrefurl=http://www.haircutshairstyles. com/asian_razored_mullet_haircut-64.shtml&usg=__iFzbViEq JQm-EgbFgslfZFFGoFk=&h=300&w=218&sz=11&hl=ro&start=0&zoo m=1&tbnid=cN7xsVapKZD_VM:&tbnh=170&tbnw=125&prev=/images %3Fq%3Dasian%2Bhairstyle%2Bgirl%26hl%3Dro%26biw%3D1280%2 6bih%3D834%26gbv%3D2%26tbs%3Disch:1&itbs=1&iact=hc&vpx=1 055&vpy=253&dur=75&hovh=240&hovw=174&tx=174&ty=118&ei=Ty oNTd6xN4j2sgbPncTbDA&oei=OCoNTceKD4_0sga3vIDeDA&esq=4&pa ge=1&ndsp=32&ved=1t:429, r:15, s:0

Am cautat si pe youtube dar ma gandeam ca poate ma ajutati si voi!

Răspuns Câştigător
| BeHappyForMe a răspuns:

Sampoane profesionale de reconstructie / impotriva caderii parului.
Cateodata chiar tunsul din varfuri functioneaza bine macar un cemtimetru, depinde de par.
. Vara, cand este expus la soare, parul asemeni pielii are nevoie de igrijire speciala.Sunt diferite geluri si creme care protejeaza parul de razele nocive ale soarelui si de radiatii.
Incearca pe cat posibil sa eviti incarcarea lui cu produse de par precum spuma, fixativ, gel, sau alte produse, deoarece acestea "sufoca" firele de par si in plus cad mai multe fire de par cand incercam sa scapam de produs.Trebuiesc evitate aparatele care pot dauna parului precum:placa, drotul, sau foehnul.
Spalatul prea des iarasi face rau parului.Incearca sa te speli 1 data la 3 zile, il speli mai des doar daca devine prea gras si incepi sa nu il mai suporti. Incearca de asemenea sa nu il piepteni cand e ud deoarece atunci parul este fragil si se poate rupe usor. De asemenea incearca sa nu freci parul cu prosopul; ai putea sa il infasori in jurul capului si sa astepti pana cand acesta absoarbe destula apa.

1 răspuns:
| BeHappyForMe a răspuns:

Pentru tunsori http://www.frumoasa.info/cum-sa-ti-faci-o-tunsoare-asiatica/

http://www.elegantza.net/2010/01/tunsori-stil-asiatic.html

Iti pui extensii. Asta e cea mai rapida metoda de a-ti face parul sa fie lung, doar in cateva ore.Acum serios vorbind, uleiul de ricin accelereaza cresterea parului, si este folosit prin multe tratamente. Se gaseste prin farmacii sau plafare, si este si ieftin.
In rest, da o alimentatie bogata si echilibrata, iar un stil de viata cad de cat sanatos, favorizeaza cresterea parului.
Insa stresul, agitatia, o alimentatie nesanatoasa nu sunt deloc recomandate. Uleiul de ricin amestecat cu galbenus de ou face minuni, dar e foarte vascos si miroase ingrozitor.