| ghkjghk a întrebat:

Fundita Azi am mers in Obor si am vazut ca hala era inchisa si era foarte multa politie. Unii spuneau ca este o bomba acolo. Altii spuneau ca a fost taiat unul acolo? Imi puteti spune ce s-a intamplat? FUNDOI

Răspuns Câştigător
| me a răspuns:

Un bărbat a sunat la 112 astăzi la ora 13. 10 şi a anunţat că a pus o bombă în Piaţa Obor, al cărei parter a fost inaugurat chiar azi-dimineaţă. Poliţiştii nu au găsit niciun dispozitiv exploxibil la faţa locului.Alarma a fost dată de la un telefon public. Reprezentanţii Poliţiei Capitalei nu au spus deocamdată din ce zonă a fost făcut apelul pentru a nu periclita ancheta.La Piaţa Obor s-au deplasat mai multe echipe SPIR şi de pirotehnişti, dar nu au găsit niciun dispozitiv explozibil.
Poliţiştii nu ştiu, deocamdată, cine este autorul acestui anunţ.