| Poinsettia a întrebat:

Fundita. happy
De ce doi prieteni foarte buni (o fata si un baiat) isi interup relatia de prietenie din cauza faptului ca baiatul o iubeste pe fata, dar fata pe el nu (sau vice-versa)?

Răspuns Câştigător
| Beibi a răspuns:

Sunt 2 variante. Poate el vrea sa o uite, iar din cauza asta doreste sa rupa orice legatura cu ea, sau poate pentru ca are mandria aia de "barbat". Baietilor nu le place sa fie refuzati.

4 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Nu stiu.si eu sunt in situatia asta.si sincer. imi pare rau pentru el.ca eu tot ce vroiam era sa fim numai buni prieteni.cum am fost si inainte. dar acum s-a dus totul

| George1510 a răspuns:

Dupa parerea mea se produce urmatoarea situatie
Intre cei doi se leaga o prietenie stransa, iar daca unul s-ar indragosti de altul ar avea loc o "tradare". Daca un baiat s-ar indragosti de o fata iar fetei nu prea i-ar placea, fata si-ar dori ca acel baiat sa-i fie doar prieten, nedorind o relatie sentimentala, si astfel ar fi dezamagita de faptul ca baiatul s-a indragostit de ea. Eu sunt de parere ca o relatie de dragoste nu poate rezulta dintr-una de stransa prietenie decat fooooarte rar.

| Căpșuuu a răspuns:

Pai daca nu o / il iubeste de ce mai sunt impreuna.eu cred ca o relatie se bazeaza pe dragoste intelegere si incredere unul in celalalt. daca ea/el nu l-/a iubit-o, atunci pentru ce i-a mai cerut sa fie impreuna? poate de ochii lumii, poate sa-si bata joc de ea/el si ca ea/el sa-si fac iluzii in legatura cu relatzia.parerea mea :XX

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ela asa este mereu eu sunt in aceiasi situatie numai ca la mie e comica situatia real nu vb numai citeodata ne salutam e cam mica si nu vroiam nimic de la ia, cazusem in depresie iar ai mereu imi scria chiar daca stateam pe invizibil vb ore in sir cu toate ca eu nu aveam pofta de vb cu lumea si uite cind esiam din depresie imi era complicat si pozitivul ei sia facut efectul am devenit dependet de ia acum vreau sa o indeparteazi i-am spus totul ca o simpatizez da nu doresc sa ma indragostesc si i-am spus sa ne igrnoram ia nu zicea nimic pursisimplu sa rusinat si zimbea ascuns, credeam ca gata aha ia insista sa vb cu toate ca nu vrioa sa avem ceva mai serios am incercat sa o resping prin mai multe metode cam ineficent. Asa e mereu pina iti gasesti persoana aleasa trebuie de chinuit putin