| Bubbudlkee a întrebat:

Fundita! Vreau si eu status-uri gen: "TE IUBESC", Despartire, Indiferenta, Fitze etc... Merci!kiss

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Si ti-as pune intrebari multee da` stiu ca raspunsurile tale vor fi mereu "..." puncte, puncte

• Zambesc`! Nu regret`! Nu am gresit`.am iubit`! il iubesc:X si am simtit!`; x

♦ Ii ignoram pe cei ce ne adora,ii adoram pe cei ce ne ignora, ii ranim pe cei ce ne iubesc, si din pacate ii iubim pe cei ce ne ranesc! ♦

• Uite cum e,dragostea inseamna durere,cand numai unul o da si celalalt o cere…! •

♠ Zambeste celor ce te urasc,sa simta ura ta,zambeste celor ce te iubesc…sa simta dragostea ta,iar daca intr-o zi cei pe care ii iubesti te vor trada,zambeste-le,sa simta indiferenta ta. ♠

◘ Spui că e o copilă... dar aşa cum e ea, ţi`a furat inima! Arată`i că o iubeşti, nu fi prost /Pune`ţi şi tu o dată inima în folos`! ◘

◙ Nimic nu este mai scump decat o sansa ratata. ◙

♫ Si daca te urasc, e pentru ca te-am iubit... ♫

↕ Multe barfe! multe tarfe. Asta`i viata! Cand te gandesti la ele te apuca greata! ↕

‼ N`o sa-ti zic ca nu pot sa traiesc fara tine, pentru ca pot, da`nu vreau! ‼

↓ E greu sa iubesti si sa nu fii iubit.Sa arunci in trecut tot ce ai simtit! ↓

#. Timpu` se scurge`n [RELUARE] #

→ Sunt doar realista, stii bine cuvantu` noi nu mai exista.→

•Cei slabi nu vor putea niciodata sa ierte. Iertarea este calitatea celor puternici!←

∟ Deşi trăim şi luptăm împreună, fiecare moare singur. ∟

▲ Toate trec, asa se spune, Dar nimic nu trece fãrã sã lase urme.▲

♠ Lumea asta te distruge,Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!♠

◘ Nu mai sunt cum eram...Acum zambesc, atunci plangeam, Nu te mai cred, e prea bizar... Povestea e la FiNaL!◘

Sa ai parte de iubire Si de tot ce ai visat Si de multa fericire Hai Pa-Pa:* Eu am plecat

[ Erai pe primul loc, niciodata sa nu uiti! Ca pentru tine am renuntat la multe si la multi! ]

De azi arunc totul la gunoi! Nu mai vreau nimic înapoi! ]

[ Sunt fractiuni de secunda cand simt ca te dispretuiesc ce trist ca in rest sunt proasta si te iubesc.SI te tot cert Da`ncep sa obosesc Deci plec Nu.mi doresc Da nu`mi dai de ales ]

[ Nimeni nu-mi poate fura zambetu` care imi apare atunci cand ma gandesc la tine!

[ Las totul în urma si mai trag un fum, ma bucur ca stii, ca sunt fericita acum! ]

• Dar ştii că n`o prosteşti, îţi spune că greşeşti şi c`o să pierzi şi o să plăteşti...că într`o zi o să te`ntorci acasă şi n`o s`o mai găseşti! Pe cine păcăleşti frate? Ochii umezi cam au dreptate!

• Ceea ce te face acum sa razi. te va face mai tarziu sa plangi

• vreau sa nu te mai bag in seama!>•.s te ingor dar nu pot! e ca si cum i`as sp inimii mele numai bate Stop!

Când nu găsesc răspuns la toate,. Trăiesc din amintiri...Ţi-am dat inima mea,.Ţi-am dat dragostea mea,.Mai mult de atât n-am să pot da!

Poate să îmi spună cineva. Dacă te voi uita vreodată!?

.De ce nu.i putem uita pe cei ce ne.au uitat deja?

Gresit sau negresit. Nu ma intorc. Promitt!

Ramai sau pleci e alegrerea ta, Chear de ma doare, iti respect decizia.chiar de nu vrei sa-ti amintesti, Nu uita clipele frumoase petrecute candva!

Si totusi. dupa cate mi-a facut.Nu pot sa cred ca am sa-l uit!

Nu esti primul care pleaca.Da` esti primul sincer care`as vrea`ntr`o zi sa se intoarca.Nu esti primul care`ncearca sa ma schimbe`n repetate randuri.Da` esti primul care`ntr`un final m`a pus pe ganduri

Pun punct.Mă trezesc.Termin cu visele.Termin cu ce’am rămas. Şterg amintirile. Închei capitolul din istoria noastră!

Si cu toate c`a pus punct, spunand ca s`a terminat, Sufletul ii va sopti in gand: "nu am uitat"

Credeam ca am uitat de toate`.Da` nu se poate`. Astea's vise colorate`!

:X`! [ Si cu toate astea stiu ca gresescblushing`Dar te iubesc la nebunieday dreaming` Fara tine sunt un nimeni`rolling eyes` /

Zambeste`! Tu esti tot Ce am mai bun`[]

Priveste-o in ochi si observa ca nu minte, Invata sa o cunosti dupa ceea ce simte.♥

cate promisiuni false nu ti-a facut? si de cate ori iti spuneai" de maine am sa-l uit"?

•oAm pus SufLe† in cateva momente `! De azi stop:->Sentimente! O sa rad,O sa Traiesc. Dar fara s Iubesc`! Dar mereu,nu uita. Vei ramane Special iN viata mea:*•o°

Daca n`ai fi tu. mi-ar ramane gol sufletu! |

sa iert? tot timpul sa uit? niciodata! x(

Inchei simplu spunand sfarsit.

De ce sa plang. Cand pot sa rad? De ce sa urasc. Cand pot sa uit?

Las in spate amintiri ce dor,n-am nevoie de aripi sa zbor!"

Poate nu te doare,nu ma mira, cu sufletul tau, vorbesti in sila

"In viata nu trebuie sa compari nimic, ci doar sa traiesti clipa ca si cum ar fi ultima, si sa nu te mai gandesti la trecut..."

Pt. ca nu are rost sa crezi in tot ce a fost!

Chiar dacă` zâmbetul tău durează o clipă, tu ştii. că în spatele lui au rămas` o mie de amintiri vii.; x"

•Ma indepartez incet, voi sterge tot, mi-e greu dar o voi face

Sa nu ma astepti sa vin sa-ti mangai sufletul de gheata. caci n`am sa mai bat a`2a 0ara la usa ce mi s`a inchis in fata

ai vrea sa dai timpulnapoi,sa poti sa stergi orice pata,sa ma mai vezi cum dorm cu tricoul tau macar odata

o data era o vorba, iubeste sa fii iubit, cum e alta vorba iubeste sa fi ranit

Viata merge inainte ce a fost a fost. Nu te poti abtine si nu il poti uita, il iertai mereu chiar daca iti gresea

Daca ma vrea ma va cauta si poate va realiza ce-a pierdut si va regreta. Am pus suflet, el s-a jucat cu mintea mea si-a reusit sa m-aduca exact unde vroia...

Uita tot ce`a pierdut, tot ce`a vrut, tot ce n`a avut... uita timpul ce`a trecut, orice sfarsit acum, pentru ea e un nou inceput.; x"

... Iar atunci cand poate tu nu vei mai stii ce drum sa alegi cu tine eu voi fii!

""Imi place chiar daca nu-mi gasesc unele cuvinte. Imi place cand spui : Te pup. Sa fii cuminte! ""

Vreau sa stii ca n-am sa renunt! Orice ar fi, te iubesc prea mult...

Vrei sa-ti spun ce gandesc?! n`am cum sa te mint.dar stii...sentimentele nu se spun.ele se simt

Si tin minte cum striga " Fratee nu pot trai fara ea".

Când iubeşti eşti cel mai fericit om din lume, cel mai trist lucru este să suferi din iubire!

- Inchid ochii` sperand ca intr-o zi toata tristetea va disparea.

- Zambesc mereu, glumesc mereu dar ce e in sufletul meu doar eu stiu.

Pentru ca nimeni numai este sa imi spuna "am incredere in tine"oh go on.

0 sa`mi intelegi problemele la timpul` potrivit!

Aduti aminte cand spuneai '' Nu voi fuma. voi fi cuminte ''. Te apasa acum constiinta care inca te mai minte. Sh nu`i nimeni langa tine care sa te alinte.

Îţi aduci aminte de ea?! Cât de bine împreună vă stătea.Lumea vă invidia.Luna,şi ea vă admira.Aţi uitat de tot acum.Şi fiecare`i pe alt drum!

1 răspuns: