| pinkystyleツ a întrebat:

FUNDOI+VOT1 Cum fac sa prind curaj sa vb cu un baiat pe care il plac?

Răspuns Câştigător
| Ady_9137 a răspuns:

Heya ^_^
Uite,iti explic sa intelegi,el e mult mai moale decat tine,poti fi sigura suta'n suta ca tu esti mai curajoasa, si pana la urma nu ai ce pierde, daca va face "Fitze" este un ipocrit care nu merita sa il placiwinking

2 răspunsuri:
| superDezastrul a răspuns:

Hmm.pai cand il vezi incearca sa vb cu el.si daca intra in discutie cu tine intreaba-l direct daca are prietena, si isi da seama singur ca il placi.sau cerei si tu un id de mes.asa pe mes poate ai altfel curaj sa vb cu el daca nu in fata.sau ultima varianta ar fi asta.ia si tu o bere ceva sa te faca sa prinzi curaj. succes

| AikkoxD a răspuns:

Pff... am avut si eu problema asta. O data, prin clasa a 6-a sau a 7-a, mi-a placut de un baiat mai mare cu 1 an ca mine. Colegii nostri ne-au 'aranjat' o intalnire, fara ca noi sa stim. Cand am ajuns la 'locul faptei', bai deci mi s-au inmuiat picioarele, nu mai stiam ce sa spun si am luat-o la fuga, direct in clasa. Acolo nu mai eram in stare sa leg doua cuvinte, eram toata transpirata si imi tremurau picioarele. Urmatoarea zi, mi-am facut curaj si m-am dus sa vorbesc cu el. Poi ce, acum ori niciodata!
Recunosc ca si atunci nu eram in stare sa vorbesc si imi tremurau picioarele, dar dupa 5 minute ma simteam 'fresh'. N-aveam nicio retinere. I-am spus ca-l plac, am vorbit toata pauza si in ziua urmatoare m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el.
happy Si am zis ca da.

Tot ce trebuie sa faci e sa-ti faci un pic de curaj. E adevarat ca in public nu prea poti, dar ia-l intr-un loc mai retras, unde sa fiti numai voi doi. ( pe o banca din curtea scolii, intr-un colt etc.)