| Anastasia_7420 a întrebat:

FUNDUitsa:XAm o prietena ft buna. ea mai era o pr ft buna care e cu ea in clasa.si eu am fost prietena ft buna cu acea fata,, dar momentan nu. si nu stiu cateodata ma bate gandul sa le las pe ele 2.oh go on. dar nu stiu.cateodata simt ca nu tine la mine.intra pe mess doar sa nu ma supar eu si tot din astea.`` crying...am fost certate odata o saptamana.in acea saptamana, am simtit parca cade cerul pe mine. dar incepea sa imi treaca, si at ea a facut primul pas sa ne impacam.deci in concluzie ce sa fac sa lupt,, ei ii lasa comuri pe hi5 mai lungi ca mie.si alte chesti. dar ea zice ca eu sunt prietena ei cea mai buna. ce sa fac sa lupt sau sa las balfa tot. voi ce ziceti?

2 răspunsuri:
| ConstiintaTa a răspuns:

Si eu eram prietena cu o fata de la 5 ani iar la 6 ani si 3 luni mama ma dat la scoala si m-am intalnit in clasa cu ea, la jumatatea clasei 1 a venit o fata noua la noi in clasa[destul de bogata, era ea asa mai inocenta si prostuta dar totusi era draguta de felul ei ]mama inteles cu prietena mea pana intra-a doua dar din a treia mereu erau certuri pe tema asta, acum fata aia a plecat in italia si pretena aia a mea s-a intors la mine. Ceva in genu cazului tau... poate ca sunteti prietene de foarte mult timp si ea are nevoie sa fie mai,, libera" adica sa isi aleaga singura prietenii si are voie sa aiba mai multe prietene nu doar una; las-o putin timp de capul ei si apoi daca vezi ca se indeparteaza de tine atunci te bagi si o intrebi daca vrea sa iti fie cea mai buna prietena sau prietena fff. buna cum zici tuh, sper ca te-am ajutat...pa

| DDDDDD a răspuns:

Pai mai incearca ca afli ce se intampla, si daca continui sa crezi ca nu merita,... te sfatuiesc sa o lasi balta, iti zic din proprie experienta.si apoi, ea tot la mine a venit, dar prea tarziu.