| ake007 a întrebat:

Galeriile de arta Saatchi fac un clasament cu cei mai renumiti artisti din sec XX... BRANCUSI era pe locul 2 la 300 de voturi distanta de Picasso dar a fost depunctat cu 2000 puncte initial pe motiv ca NU era votat din Romania. Trimite link-ul tuturor prietenilor tai.
Voteaza si TU. Sa le aratam ca ne pasa de artistii nostri, sa le aratam ca suntem ROMANI! Iti ia doar 30 secunde (acum e pe locul 18, inca poate fi salvat).

http://www.saatchi-gallery.co.uk/artvote
Merita sa-l votam? Eu l-am votat;)

Răspuns Câştigător
HepHap
| HepHap a răspuns:

A fost depunctat pana acum de doua ori (daca intre timp nu a mai suferit vreo noua penalizare, de care nu am auzit eu), tocmai pe motiv ca era votat exagerat de mult din Romania. Asa ca, cu cat ne chinuim sa il votam in draci, cu atat va avea mai mult de suferit. E doar o munca de Sisif, pentru ca sunt interese multiple aici, si, oricat ar fi Brancusi de valoros, locul lui nu poate fi inaintea altor artisti ai lumii.
Anterior, campania de votare a fost sustinuta de ziarul Cotidianul, care a popularizat siteul, si tocmai aceasta campanie "nationala" a dus la penalizarea artistului roman.

http://www.cotidianul.ro/......41454.html

1 răspuns:
| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Si eu am participat... l-am votat o saptamana la rand si-o sa continui... Daca nu noi at cine sa ne sustina?