| Hesshgkgkakq a întrebat:

Greutatea mea este de 56 kg am 14 ani și 1, 56 înălțimea. Trebuie sa mai slabesc?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti fata, la 14 ani si 1.56m trebuie sa ai maxim 46kg
(fata intotdeauna trebuei sa aiba 10kg mai putin decat inaltimea ei).

Daca esti baiat, la 14 ani si 1.56m trebuie sa ai maxim 56kg.

| Hyperion7 a răspuns:

Atât timp cât te simți bine în corpul tau, este perfect ok așa cum ești!

| IL0VEDINER0 a răspuns:

Frateee ce prostie a băgat Violleta2022 aicii.
Nu trebuie ca fata sa ai cu 10 kg mai putin. Daca ai 1, 23 cm la 30 de ani crezi ca trebuie sa ai 23 kg? Nu
Esti in dezvoltare, oasele se intaresc si mai ales la femei greutatea fluctueaza foarte muult din cauza menstruatiei. La mine este diferenta si la 4 kg in plus. Daca 56kg este greutatea ta dupa perioada menstruatiei nu trebuie sa slabesti mai mult de 4 kg.De preferat 2-3.