| lory_7532 a întrebat:

Guma de mestecat ingrasa? ma refer la orbit nu caaturi cu arome si stiu eu cebig grin

Răspuns Câştigător
| CosteaVlad a răspuns:

Singurul efect nociv să-i spun aşa al gumei de mestecat este acela că te face să înghiţi aer. Dar acest lucru nu văd de ce ar îngrăşa. Este exact ca aia cu "râsul îngraşă". Mărirea greutăţii corporale eu zic că este efectul faptului că mănânci prea mult, sau că nu faci mişcare. Alte "artificii" care nu implică acste două lucruri nu cred că îţi influenţează cu ceva greutatea, nici în minus nici în plus.
O zi frumoasă! happy

5 răspunsuri:
| ºPishcotº a răspuns:

Eu cred ca nu! Sti ca pe ambalaj scrie ca e fara zahar deci nuhappy Oricum in timpul scolii mananc la gumalaughing Pana acum ar fi trebuit sa am 100 de kglaughing. Ceao:*

| Andruşcă a răspuns:

Nu, nu ingrasa.Nici o guma nu ingrasa. Avand in vedere ca doar o mesteci si nu o inghiti de ce crezi ca ar ingrasa?

| irina20 a răspuns:

Nu cred, n-am auzit ca ar ingrasa.

| BOGDAN a răspuns:

Nnu

| missindependent95 a răspuns:

Din contra. Guma de mestecat reduce pofta de mancare din cate am auzit eu.