| Rooney7 a întrebat:

Hai salut! Cred ca sunt fraier, in adevaratul sens al cuvantului.Au ajuns fetele sa-mi spuna "pe noi de ce nu ne bagi in seama,nu vorbesti deloc cu noi".M-am saturat, s-a astept mereu ca ele sa faca primul pas (numai ele ma baga in seama, la scoala, pe facebook) trebuie sa actionez si eu.Credeti ca ar fi bine sa incep sa le pup,iau in brate in fiecare moment,cum fac altii? As putea,dar.E destul de trista situatia mea big grin arat ok, dar nu le am cu "porumbelu".Eu niciodata nu le abordez/bag in seama la scoala sau pe facebook, deci nu prea socializez in general cu fetele, astept ca ele sa faca primul` pas asta nu e bine.Trebuie sa invat si eu sa le bag in seama, s-a socializez mai bine.Mentionez ca sunt putin timid, dar si tupeist daca e nevoie.Ma comport ok, am un caracter frumos si o atitudine buna, amuzant.Deci,toata problema sta in lipsa de socializare si abordare.Niste sfaturi, va multumesc.

4 răspunsuri:
| IustinDiac a răspuns:

Rooney, poate ca e mai bine asa cum faci tu deja. Esti diferit si cineva va aprecia asta la tine. Este o idee complet rea sa imiti pe altii sau sa pari altceva decat esti pentru ca ce semeni aia culegi.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Cred ca pur si simplu nu ai incredere in tine. Porumbelu face multe dar stii cum e, si cand afla ca a fost doar gargara ti se ineaca porumbelul.

Si pana la urma de ce ar trebui sa le bagi in seama pe toate? Sau jumatate? Una si buna.

| CatalinaaM a răspuns:

Fetele asteapta sa fie abordate de un baiat, mai rar invers big grin! Deci daca vrei sa ai mai mult succes, incepe sa vorbesti cu ele, pe fb, apoi in realitate... Si nu trebuie sa le pupi/sa le iei in brate, e cam urat asa. Dar totusi, cel mai e bine fii tu insuti si daca nu te simti confortabil sa faci tu primul pas, asteapt-o pe aceea fata care va dori sa faca ea acest prim pas! :*

| neutrino a răspuns:

Datorita varstei pe care o ai, sunt de acord cu tine in privinta primei tale afirmatii. Fetelor le plac sa fie curtate, sa le spui cuvinte frumoase si de ce nu, atunci cand este cazul, sa fie sarutate. Pretentia ta ca ele sa dea navala peste tine, este total deplasata si absurda.