| MarryBlake a întrebat:

Hay,iata ca a venit scoalasadSe incepe calvarul,multe lectii, colegi rautaciosi...Ce puteti spune despre liceu?

4 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Eu tocmai am terminat clasa a XII-a si personal, nu mi-a placut deloc perioada liceului. Dar asta nu inseamna ca pentru toata lumea e la fel, ci depinde de personalitatea si atitudinea fiecaruia. Daca esti sociabil, iti place sa vorbesti mult si esti mai degraba o persoana extrovertita care isi face repede prieteni, cel mai probabil iti va placea "viata de liceu". Daca nu prea suporti sa fii inconjurat de alte 25-30 de persoane timp de 6-7 ore pe zi, esti introvertit si socializarea nu e punctul tau forte, s-ar putea sa nu ti se para nimic special perioada liceului sau sa o detesti, daca trebuie sa ai de-a face cu persoane pe care nu le suporti sau le gasesti enervante. In ceea ce priveste materia, nu mi s-a parut nimic dificil, in afara perioadei BAC-ului, care e mai solicitanta, dar daca incerci sa inveti constant pe parcursul celor 4 ani, nu ar trebui sa iti creeze probleme.

| Doηηa a răspuns:

Nu pot spune nimic pentru ca sunt boboaca.

| Ioonela a răspuns:

Hmm... Ce pot spune, e bine la liceu, cat despre colegii rautaciosi, la mine in clasa nu prea sunt.Ne intelegem oarecum bine big grin

| Seby1994 a răspuns:

Pai daca esti boboaca, ai grija la baietii veterani din liceu, si incearca sa te acomodezi repede cu toata lumea. la inceput ti se va parea mai greu dar crede-ma e al naibi de tare(asta pana la BAC laughing )