| DyDy7432 a întrebat:

Hayy TPU. Am auzit ca in salam se pune si ceva de la gandaci, nu stiu exact ce. Este adevarat? :-&

Răspuns Câştigător
| Holocaust a răspuns:

Nu neapărat în salam.Se pune în mezeluri(parizer, crenvuşti etc.) şi iaurturi cu căpşuni, crema de la ciocolată...ojă.
E un colorant natural numit carmin care se foloseşte pentru a oferi o tentă de roz/roşu la tot ce e nevoie.Se extrage din coşenilă.

2 răspunsuri:
| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Nu. Unde naiba aude lumea prostii de genu? Va rog, mai putin OTV si mai mult Discovery

| SunnyDaysblooKitten a răspuns:

Nu este adevarat. Nu trebuie sa crezi tot ce se aude. De exemplu si mie mi-a spus cineva ca gelul de par este facut din untura de caine laughing. Nici macar nu are sens si nici nu e adevarat. sper ca ti-am fost de folos.