| ramona_5587 a întrebat:

HEEEEEELP!crying
Am gresit fata de parintii mei si acum nu mai au incredere in mine deloc.Nu am mai iesit din casa de mai bine de o luna si simt ca nu mai rezist, incet incet o s. o iau razna.Parintii nu inteleg ca am nevoie sa ies afara, acolo unde ma pot simti eu insami, unde pot sa schimb pareri sa primesc sfaturi de la prieteni.
Intr.adevar i.am dezamagit, am facut ceva la ce nu se asteptau (la o petrecere) imi pare rau, si ei stiu asta.Cum pot sa recastig increderea lor? ce sa fac?:-

7 răspunsuri:
| ~Ella.~ a răspuns:

Pai, pune mana un timp pe carte[ daca ai nevoie] si ia note bune la scoala, apoi da'te cu binisoru' pe langa ei, fii mai cuminte [in fata lor, daca in alte parti nu poti:d totusi ai grija sa n'ai prieteni care sa te dea de gol:*] si asa poate le vei recastiga increderea:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai poti sa compensezi fapta respectiva cu una buna - sa-i ajuti la ceva important, sa le faci o surpriza, ceva la care nu se asteptau, (vorbind de partea pozitiva). Baftă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai poti sa compensezi fapta respectiva cu una buna - sa-i ajuti la ceva important, sa le faci o surpriza, ceva la care nu se asteptau, (vorbind de partea pozitiva). Baftă

| zaharbrun a răspuns:

Ajuta`i mai mult, vorbeste mai mult cu ei, numai fi suparat ci fi aparent bucuroasa, petrece mai mult timp cu ei... cel putin la mine mereu merge:d

| roberta_7421 a răspuns:

Buna! in primul rand poti sa le ceri scuze, sa le promiti ca nu se va mai intampla sa ii dezamagesti si incearca pe cat posibilul sa iei note bune la scoala si sa ii ajuti in casa. tu cu cine te intelegi mai bine? pune-te bine langa aceea persoana si poate vei schimba si parerea celuilalt.succes si bafta la facut pareri bune.