| ScarlettMegan a întrebat:

Heeeey! happy Rockeri sau rapperi? big grin Ziceti si de ce.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cate putin din toate nimeni nu e mai cool decat altul.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Eu una ascult mai mult rap/hip-hop, dar nu am nimic cu rockerii.
fiecare asculta ce gen de muzica vrea.

| AnTiBioTic a răspuns:

Rapperii pentru ca ai ce invata din melodiile lor. fiecare melodie are cate un mesaj, pe cand la rokeri nu sunt prea multe mesaje nesatanistewinking (eu sunt rapperbig grin)

| MaiBineAnonimDecatCriticat a răspuns:

Nu pot sa aleg intre rockeri si rapperi big grin Stiu ca e ciudat, dar eu sunt jumatate rockerita, jumatate rapperita.Si chiar mi se pare stupid sa fac diferenta intre ei doar pentru ca unii asculta rock, iar altii hip-hop/rapp.

| XK a răspuns:

Rap frate. De ce? - Pentru ca asa sunt eu!

Cand imi vine sa-mi bag p#la, inseamna ca nu pot tine in mine ura!

| drumulspreiad a răspuns:

Rocker. Pentru ca asta sunt. De fapt, rockerita. De acord cu AndrelT97. Rockerii isi doresc sa ajunga in iad?rolling on the floor. Rockerilor le place muzica asta si inteleg ceva din ea. Pe mine una rockul ma linisteste. Chiar si daca ascult Dimmu Borgir ma linistesc.

| ღRoberToBluEღ a răspuns:

Mie unu imi plac ambele big grin... Imi dau o stare placuta, daca ascult house, disco ma doare kapu nu prea le suport, sa nu mai spunem de manele si populara rolling on the floor :-&. Cam atat am avut de spus laughing.

| starcicky a răspuns:

Aleg rapperi.Rockerii sunt dracosi si isi doresc sa ajunga in iad, deci mai bine vorbesti urat decat sa-ti inegresti viata.(Parerea mea...)

| ContDOARdeINTREBARI a răspuns:

Eu zic ca rapperi.eu canta ceva ce intelegi au un sens.un mesaj etc.pe langa rockeri care se stramba zbiara.eu zic sa alegi rappery sunt mai in firea lorhappyfunda?

| Noimaru a răspuns:

Eu aleg rap pentru mesaje ce te dau peste cap ca la flick-flack

| AndreIT97 a răspuns:

Rock! De ce? N-ai nevoie de un motiv pentru a alege rock. Linkin Park, Breaking Benjamin, lumina ochilor mei.

| Satres a răspuns:

Salut, am vazut ca toti ati confundat rockul cu metallica laughing Metallica e cea in care se "zghiara" dar, chiar si asa, asta nu e un, motiv ca sa ii judecati pe cei care o asculta, fiercare face ce vrea, cand spuneti: "eu ascult rap(p) ca invat ceva, rocherii sunt prosti, satanisti, ajung in iad" pe cand ati invatat probabil doar sa injurati, nu sa aplicati ceva din versurile melodiei respective. Sincer, am vazut mai multi din astia care asculta rap sa faca probleme/scandal pe cand rockării sunt mai linistiti. P.s: ascult rap.

| CoOlBeE a răspuns:

Rap = gen muzical in care versurile sunt livrate la modul recitativ pe un fond instrumental mai mult sau mai putin elevat, mai mult sau mai putin accesibil.Rapperi!