| dennisa42 a întrebat:

Heeei! As vrea sa va intreb...stiti cumva vreo dieta sau ce trebuie sa fac pentru a slabi.(nu sunt grasa..soldurile si picioarele sunt mai mari)

Daca stiiti cumva cum pot slabi..scrieti! Funda claar!

2 răspunsuri:
| Dorel_Iosif_1989 a răspuns:

1. Dieta corespunzatoare: renunti la junk-food(da aici se incadreaza si ciocolata), fast-food si prajeli. Nu trebuie nici sa exagerezi cu dietele insa ideea principala este sa ai o dieta echilibrata incercand sa te feresti de grasimi si saharuri.
2. Activitati fizice: minim de 3 ori pe saptamana, pentru slabit este indicat cardio( jogging este cel mai simplu, insa daca afara ploua poti sa faci si aerobic prin casa iar in privinta asta gasesti foarte multe clipuri pe youtube), sau sa mergi la o sala de fitness.
3. Odihna. 8 ore de somn PE NOAPTE, este mai sanatos sa te culci la 22-23 si sa dormi pana la 6-7 decat sa te culci la 3am si sa dormi pana la 13.
Tine minte nu esti la dieta ci doar mananci sanatos!winking

| Byby06 a răspuns:

Mananca des si putin, iar cand mananci mesteca mult, asa te saturi mai repede