Întrebare recomandată | Mikasa a întrebat:

Heeelp TPU sad Chiar dacă am toate mediile de 10, mama e atât de țicnită incat mi-a spus ca vrea sa ma mute la alta scoala. Eu tocmai termin clasa a-7a, si dupa atatia ani de zile ar fi un chin sa trebuiasca sa imi schimb colegii si sa ma obisnuiesc cu alti profesori. Mai ales pentru ca atunci cand voi termina clasa a 8a va trebui sa fac din nou asta sad Ea spune ca vrea sa ma mute pe motiv ca avem o profesoara de chimie care nu e buna deloc, iar la matematica profesorul e batran si nu prea mai are chef de predat. Intr-un fel are dreptate, doar ca nu e ceva cu care nu ma pot descurca... Cum o fac pe mama sa se razgandeasca?

7 răspunsuri:
| HenkyPenky a răspuns:

NU o face, e pacat de tine.In generala m-am bucurat ca nu faceam chimie mai deloc si acum abia trec cu 4, 50 si ala tras de par.Gandeste-te ce faci la examenul ala la mate, ah? Te obisnuiesti repede, crede-ma, e aceeasi varsta, toate trec.PLus ca nu e capat de lume, e numai inspre binele tau.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Zii ca nu vrei un stres in plus la anul cand sunt examene, mai bine faci pregatire in particular daca profesorii nu sunt buni.

| Ivanovicius a răspuns:

Desi se poate sa ai dreptate, in acest caz nu ai ce face... Cand vine vorba de educatie, mama are controlul asupra ta pana ce devii majora. Singurul mod prin care ai putea sa schimbi ceva este sa o convingi intr-un fel sau altul. Bafta!

| Esti11 a răspuns:

Daca vrei ca mama ta sa se razgandeasca incearca sa vorbesti cu ea si sa fi de acord cu ce spune ea.Bafta!

| zuzikpityc a răspuns:

Daca i se pare dansei ca nu e bun profu de matematica, de ce nu te duce la meditatii? Asa ar fi sigura ca vei invata.Incearca sa ii explici cum te simti, poate te intelege.Si cu profa de chimie {las-o pe maicata ca nu cred ca stie ea chimie asa de multa}.

| Flory200 a răspuns:

Spune-i ca nicaieri nu o sa gaseasca profesorii perfecti!batting eyelashes

| Behindyou a răspuns:

La mate ia niste meditatii.
Cat despre chimei. Da-o dracului de chimie. Faci destula in liceu. Chimia e o materie pe care o poti invata singur, fara sa ai nevoie de profesor.
Eu pana in a 8a am avut un profesor care nu preda nimiclaughing In a 8a l-au schimbat.