| OanaMedeea a întrebat:

Heei! Acum o luna am inceput sa vorbesc cu un baiat.
Prima data am dat de el pe un site de socializare, omegle. Apoi am inceput sa vorbim despre prostii si prostii. Si apoi a inceput sa-mi spuna niste chestii mai personale, despre cineva cu care nu poate sa fie.El e a 10a, eu a 9a. Am avut cam vreo 6 sau mai multe conversatii destul de mari.
Asta s-a intamplat in vacanta de iarna.Cand a inceput scoala, am trecut de vreo 2 ori pe langa el si nu m-a salutat, nici eu pe el, fiindca am crezut ca nu m-a vazut. Apoi mi-am cerut scuze pe facebook ca nu am salutat si el a zis ca nici el nu m-a vazut, si ca alta data cand il vad sa "ii dau un pumn" daca nu salutalaughing).
El e de dimineata, eu dupa masa. Miercurea, incep cu 3 ore mai devreme decat programul normal. Am iesit intr-o pauza la magazin cu niste colege.Si l-am vazut.Sunt sigura ca s-a uitat si el putin la mine. Era cu un prieten. Exact cand am trecut pe langa el si voiam sa il salut, s-a uitat in jos ( in tot timpul asta vorbea cu prietenul lui )... A fost cred ca unul dintre cele mai penibile momente din viata mea.
Ma gandeam sa mai vorbesc cu el pe facebook..pentru ca parca a inceput sa imi placa putin de el sisi totusi ma simt..ciudat...Ce sa fac? Ce sa cred?

5 răspunsuri:
| AnneMarie78 a răspuns:

Pai intreaba-l de ce nu a vorbit cu tine, si zi daca iese pe afara(daca stati in apopiere) daca nu ii zici poate dupa ore va plimbati si voi sa va mai cunoasteti:*

| SolitarHacker a răspuns:

Eu cred ca e rusinos happy cu siguranta ii este rusine de colegii lui de clasa sa nu rada laughing sunt ferm convins ca, daca ai fi numa tu cu el sa r schimba situatia... batei un apropo film parc ceva si vezi cum reactioneazawinking succes

| ORDKEO a răspuns:

Cel mai probabil e timid.nu stiu ce sa zic exact, daca i-ar fi placut de tine ar fi trebuit sa ia initiativa...ma rog o las pe seama faptului ca e timid si atat, poti sa mai vorbesti cu el pe fb, n-ar fi chiar rau.

| Jerry_Alex_1999 a răspuns:

Cred ca ori ii e rusine ori vrea sa faca misto de tine.Si eu am prieteni așa mai rusinosi dar ne salutam... Vorbește si tu cu el si intreaba-l daca l-ai supărat cu ceva. Daca tot continua sa nu salute nu-l baga nici tu in seama

| OoBunnyoO a răspuns:

Cred ca este timid. Si prin faptul ca ti-a zis ca vrea ca tu sa il saluti vrea ca tu sa spargi gheata. Vorbeste cu el pe fb intreaba-l de ce nu te-a salutat, vezi ce iti spune si data viitoare saluta-l tu.