| Lexuuu39 a întrebat:

Heei!
Am si eu o problema cu acneele astea.Acum aproximativ o luna sau doua nu aveam nici urma de cosuri pe fata, decat in perioada menstruatiei dupa care aveam tenul impecabil tot restul lunii.Dar de la o vreme nu imi mai dispar si incep sa imi apara din ce in ce mai multe mai ales in zona nasului si intre sprancene..am 15 ani in caz ...ca credeti ca este vorba de pubertate, dar in opinia mea ..deja m-am oprit din dezvoltare si nu cred ca ar fi din cauza asta.Sunt ingrijorata ..nu am avut niciodata probleme cu cosurile pana acum, deci nu ma pricep la tratamente si de astea. Daca stiti vreun tratament ..va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| blaackbutterfly a răspuns:

Du-te la un medic dermatolog. Eu nu am probleme, mai am un coş sau două o dată pe lună, dar mă ţin câteva zile şi trec de la sine, eventual, mă dau cu cremă. Însă, dacă ai probleme cu acneea, dermatologia e cea mai bună soluţie. O prietenă de-a mea era plină de coşuri pe frunte, a fost la medicul dermatolog, i-a prescris nişte medicamente şi creme şi acum e atât de curată încât nu-ţi poţi imagina. Aşa că sfatul meu ăsta e. Du-te, că nu e scump şi ai de câştigat! happy

| Serbanica_Stefania_1986 a răspuns:

Un consult dermatologic e mai mult decat necesar. Daca te ajuta cu ceva cauta in farmacii Zinerit, este o solutie ce se aplica doar pe zona afectata.