| MissIndependenttt a întrebat:

Heei buna:*Sunt clasa a8a si ma tot gandesc daca sa dau la profilul de filologie cau nu? Ce parere aveti? Este unul de viitor? Si ce poti face dupa ce termini liceul? Aaa si daca nu. ce sa aleg intre filologie si automatizari?

2 răspunsuri:
| Ađııa a răspuns:

Hmmm thinking
Eu am ales filologia. happy Mi se pare un profil bun, mai ales daca iti place romana, engleza...As zice sa'l alegi,pentru ca iti poti alege un job foarte frumusel cu un salariu si mai frumusel. De exemplu,eu m-am gandit sa ma fac ori ghid,ori traducator. Stiu ca se castiga bani, si chiar as vrea sa fac si eu ceva in viata. happy
Acum, ramane la atitudinea ta...eu ti'am dat o idee. :*

| PoUfOuLeTe a răspuns:

Eu sunt de parere ca nu conteaza liceul, conteaza sa il termini cu brio si sa iei bacul.Eu o sa termin liceul la profiul mate-info si o sa ma duc pe jurnalism.Ce crezi ca nu o sa ma primeasca daca am fost la mate-info, ba da.
Du-te la profiul unde crezi ca stii cele mai bine unele materii si axeaza-te pe ele