| Carlamonicaanghele a întrebat:

Heei!
daca ma pricep destul de bine la romana, biologie, geografie, franceza la ce profil m-as incadra mai bine?

Răspuns Câştigător
| Daniel123 a răspuns:

Filologie, sau stiinte ale naturi.

4 răspunsuri:
| Ciprian a răspuns:

Filologie sau stiinte sociale.

| doroteea a răspuns:

Heei si preferintele mele sunt tot astea:X si eu vreau sa ma duc la Stiinte sociale, cred ca ar fi cel mai potrivit. Din cate am citit pe net: "Romana - cam 4-5 h pe saptamana
engleza
franceza
+spaniola/germana ( e o posibilitate )
latina ( a 9- a 10a )
matematica (2 h pe saptamana ) - 9a - 12 a
istorie
geografie
logica - 9a
psihologie 10a
economie si sociologie - 11a
filozofie si studii sociale 12a
fizica, chimie, biologie ( a 9 a si a 10a )

+ multe optionale" Si cred ca mi-ar placea.

Am auzit ca teza se da la Logica in clasa a9-a, in clasa a 10-a la Psihologie, in a 11-a la Economie si in a 12-a la Filosofie.

La stiinte sociale bacalaureatul il dai la:
-limba romana oral si scris;
-la proba B o limba moderna oral;
-la proba D Geografie (clasa a XII-a) sau Istorie;
-la proba E Istorie sau Geografie, Logică şi argumentare, Psihologie, Economie, Sociologie, Filosofie;
-la proba F o limbă modernă scris(alta decât cea susţinută la proba B ), Matematică, Chimie, Biologie (probă scrisă), Educaţie fizică (probă practică).

Asta ar fi din ce am gasit postat pe net de alti utilizatori, oricum din ce judet esti? Trimite mesaj pe privat daca vreihappy.

| effect a răspuns:

Pai daca iti place biologia ai putea sa mergi la chimie biologie
Obiectele astea care le ai spus tu aici nu prea au nimic in comun
Daca iti place romana dai la filologie, unde faci mai mult romana si limbi straine, adica doua limbi straine.La filologie nu faci matematica,fizica,chimie
Iar la chimie biologie faci biologie,chimie, romana putina, matematica :-)
Trebuie sa te gandesti unde te incadrezi mai bine

| aLixx a răspuns:

Filologie,cred.happy