| CryForYourLove a întrebat:

Heei,puteti trece cu un sfat pe aici?puppy dog eyesbig grin
Deci vara asta am cunoscut un baiat blablabla am fost cu el m-a inselat ne-am impacat si tot asa de vreo 3 ori, bun, ultima oara ne-am despartit de tot am stat si am plans ca fraiera pana a inceput scoala.Cand a inceput m-am pus cu altu' (ca maram l-am uitat pe fostu') mdaa. nu a mers prea mult timp...iar am stat si am bocit si tot asa mi s-a mai intamplat de cateva ori.Infine,unde vreau sa ajung, inainte sa il cunosc pe tipu' ala cu care mi-am pierdut vara nu imi pasa daca ma certam sau ma desparteam de cineva...dar de atunci ma cam afecteaza.sad cum pot sa fiu din nou tare si sa nu-mi pese?

1 răspuns:
| AnaRadu a răspuns:

Hei.
Nu ai cum sa revi iar la starea ta de nepasare pentru ca, cu timpul despartirile te marcheaza mult mai mult. Adica inainte de el totul ti se parea o joaca si nu puneai mult suflet, dar la el ai pus si l-ai iubit, de aia ai fost asa. Ai inceput sa pui prea mult suflet in ceea ce faci si intr-o relatie care probabil stii si tu ca nu o sa mearga. Incearca sa nu te mai incurci cu baieti cu care tu stii sigur ca nu ai cum sa ai o relatie serioasa si bazata pe incredere. Astepta pana vine un baiat adevarat care sa te merite fara despartiri, fara sa te insele, sa fie capabil sa pretuiasca ceea ce are.
Nu mai fi bleguta si nu mai pune botul la toate vrajelile baietilor.
Mult noroc!