| baiii a întrebat:

Heei! Sunt la o sala de street dance, hip hop etc, iar atunci cand facen un battle mi-e rusine sa dansez. Tin sa mentionez ca stiu bine sa dansez, doar ca am eu timiditatea asta. Cum fac sa scap de ea? Help!

2 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Inseamna ca trebuie sa mai lucrezi la incredearea in tine! De ce sa fii emotiv,daca te pricepi la ceea ce vrei sa faci? Daca nu ai sti,as mai intelege.
Nu stiu eu,ce e aia "battle",dar mereu am presupus, ca cei ce stiu sa danseze si mai ales genurile astea de dans, sunt niste baieti cu o incredere mare in ei, deoarece figurile sunt destul de spectaculoase, cere mult efort fizic dar si coordonare.Asa ca, repeta-ti mereu, ca stii bine sa dansezi, ca multi altii nu pot si ca lumea mereu va admira pentru specaculozitatea figurilor.Eu am o varsta, dar imi plac si aceste feluri de dans, cat si muzica gen rap.Si nu-mi este rusine, ca nu-mi plac doar romantele!