| Lovasz_Andree_1998 a întrebat:

Heei TPU am si eu o intrebare pentru voi :
Am un coleg de clasa care imi tot pune mana pe fund si cand ii spun sa ma lase el zice :
-Taci de parca nu-ti place...!
Si prietenul lui cel mai bun la fel si el are prietena. toti baietii din clasa spun ca am forme... Poate ca am dar mna...
Ce inseamna asta?
Ce as putea face?
Ce vrea el de la mine mai exact? :d puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Mexx99 a răspuns:

Buna.E un gest foarte foarte urat ceea ce face el.Practic,isi bate joc de tine.E nesimtit, nu ar trebui sa ii permiti sa iti faca asa ceva si sa iti vorbeasca in felul acesta.Esti fata si trebuie sa ai demnitate.Pur si simplu spune-i sa nu mai faca, chestia asta ca nu iti place sau spune-i direct ca nu e frumos, fa-l sa se simta prost, pentru ca, e chiar prost crescut.Credema, nu vrea nimic,sau daca vrea,vrea doar sa se distreze,daca te place, te place pentru ceea ce esti, caracter, frumusete, si nu pentru formele tale. Pupici:*

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si la mine face un coleg exact la fel mai ales cu faza "taci de parca nu-ti place", iar eu i-am tras una de fiecare data sa vad daca-i mai treebuie lui, fustangii mai sunt baietii din ziua de azi straight face

| Bøøgey a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ai curu' mare, na, ce sa si faci? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bøøgey):

Pe naiba il am mare =]]]]]]]]]]]
Asa e colegul meu mai "pervers".

| Bøøgey a răspuns (pentru anonim_4396):

Eh, asa mai suntem noi, baietii, din cand in cand ne mai inunda hormonii. Nu-i vina noastra. whistling

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bøøgey):

laughing)

| Lovasz_Andree_1998 explică (pentru Bøøgey):

laughing) laughing)

| oldbluegrumpyman a răspuns:

Cred ca ai ideea cam ce ar vrea. Iti pot spune ca tot ce face el este influentat de comportamentul tau. Probabil ai in clasa colege pe care nu le baga nimeni in seama, vezi ce fac ele si fura din comportamentul lor. In scoala e ca in viata, vedetele intotdeauna sunt hartuite. Daca nu ai fi una dintre cele "mai" din clasa nu ai avea problema asta.

| Lovasz_Andree_1998 explică (pentru oldbluegrumpyman):

Ai dreptate asa este... dar eu chiar nu am facut nimic sa-i atrag atentia

| oldbluegrumpyman a răspuns (pentru Lovasz_Andree_1998):

Tu nu "faci nimic" constient, dar fiind o persoana sociabila, incantatoare, draguta si cu un pic de "carne" - normal ca il atragi. El castiga atentia celorlalti pe spinarea ta. Daca ar face asa ceva cu o urata, ceilalti din clasa ar spune " aaa, pai aia ba, nu vezi ca e urata", ce face el nu ar functiona nici cu una proasta, nici cu una urata, nici cu una care sta intr-un colt si nu o baga nimeni in seama. Incearca sa faci ceva ce stii sigur ca nu i-ar place, sa il deranjeze atat de tare incat sa te ocoleasca, dar vezi sa nu fii prea nesimtita sa iti "pierzi din popularitate".

| Lovasz_Andree_1998 explică (pentru oldbluegrumpyman):

Multumesc mult de raspuns... big grin

| Wolfy45 a răspuns:

Opui rezistenta si ii spui sa inceteze, in cazul in care nu o face aplici palmele zdravene. Baietii se genul vor doar sa se distreze pe seama ta si sunt baieti fara caracter. Nu ii baga in seama pe cat posibil.