| Alinaaa123577 a întrebat:

Heei vooi
Tocmai ce au venit simularile,iar tata cand a auzit ca la matematica am luat putin a inceput sa imi tina predici, sa imi spuna ca fac meditatie degeaba etc. Faza e ca acum o saptamana m am simtit fara sprijin moral din partea lui plus ca fratele meu de aproape 4 ani mi a spus: Tati nu te mai iubeste, dar eu te iubesc! ...In acel moment am inceput sa plang in fata lui ..ma simteam fara importanta,iar cand incepeam sa vorbim si sa imi spuna iar ca ma iubeste desi timp de o saptamana d abia a vorbit cu mine.a zis ca imi ia telefonul si asta nu ma prea intereseaza, dar as vrea sa ii spun ce simt si de ce nu m am putut concentra la simulare la matematica ..nu pot sa ii spun ce a zis fratele meu chiar daca asta simteam...Ce sa fac sa ma inteleg iar cu el?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este evident ca nota la simulare nu este din cauza nestiintei. Eu iti recomand sa vorbesti cu tatal tau si sa fii sincer cu el. Cu siguranta, el iti vrea binele. Daca ai nevoie de alte sfaturi, sa stii ca sunt dispus sa te ajut.

| Wehrmacht a răspuns:

Te inteleg...stiu cum sunt momentele astea.Totusi,tie ti-a spus ca faci meditatie degeaba.Maica-mea mi-a spus ca in loc sa invat stau si ma uit la filme por.no,uitasem sa sterg istoricu' laughing. Dupa asta mi-am amintit si ce titluri erau pe acolo...din rau in mai rau.

O sa-i treaca.Nu prea ai ce sa faci, ia si tu niste note bune si gata.Nu m-am uitat la subiecte da' cand am dat eu au fost unele nesimtite si la exam am luat 8, 95 ca mi-a scazut nenorocitu' care corecta, eu le facusem pe toate corecte da' el cred ca a ignorat partea cu "indiferent de metoda rezolvarii".
Serios TPU? Fara "por.no" la categoria asta?

| T0T a răspuns:

Inveti.

| Alinaaa123577 explică:

Faza e ca simularea a fost destul de grea mai ales la partea de geometrie, iar daca i as spune sa o rezolve si el nu o sa stie ...si urasc ca uita ca si el a fost copil