| anonim_4396 a întrebat:

Heeii! Știu ca ceea ce urmeaza sa scriu e stupid, dar va rog ajutati-ma. Deci, am un crush de 21 de săptămâni si aseara l-am visat pentru prima oara dupa mult timp. Sa va povestesc visul: am omorat cu un foarfec( da, stiu laughing) ) un baiat cu tricou galben, apoi s-au adunat persoanele dragi mie ca sa ma felicitelaughing) (stiu, e ciudat). Chiar nu ma asteptam, dar printre ele se afla si crush-ul meu, cu zambetul acela... oricum... mi-a soptit la ureche ceva de genul: "poate tu nu vrei sa iesim, dar eu o sa insist". Si am rosit toata! Stiu ca nu am dat niciun raspuns, pur si simplu visul s-a incheiat. Dar, inca tin minte si cum era îmbracat, iar deseori eu uit continutul unui vis. Își poate da cineva cu parerea?

Răspuns Câştigător
| Clytia a răspuns:

Visele sunt o creație a subconștientului. Prin intermediul lor, aspecte ale subconștientului nostru prind viață dorințe, temeri, simboluri- toate codate la nivel subconștient prin intermediul unor emoții complexe de care nu suntem neapărat conștienți în viața reală. Ceea ce vedem și experimentăm în vise nu e neapărat adevărul, dar emoțiile atașate acestei experiențe sunt cu siguranță adevărate.

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Tu numeri de câte săptămâni îți place cineva? rolling on the floor))
on topic: e un amărât de vis, nu înseamnă absolut nimic