| Morelove a întrebat:

Heey! Eu sunt clasa a 7 a. De vreo 3 ani colegii nu se mai iau de mine, nu mai am probleme cu nimeni. Si inainte aveam probleme din simplul motiv ca eram mai diferit. Adica nu ma joc fotbal, nu rad de ori ce copil de pe coridor, nu imi masor penisu in ore de plictiseala etc. eu daca nu fac toate astea enumerate mai devreme sunt gay, prost si mai stiu eu ce. Astazi cand ma intorceam de la scoala 3 colegi vorbeau in urma mea (comentau despre mine ca sunt plin de figuri si ca nu stiu ce) aveau struguri in maini si au inceput sa arunce in mine. Iar dupa putin timp unu dintre ei a inceput sa dea in mine. M-am aparat si eu cat am putut dar la un moment dat nu am mai suportat. Nu mi-a curs sange sau ceva dar au durut. Si la ore nu a fost mai bine. au inceput iar sa imi traga scaunu si sa imi dea pumni in umar. Cand eram mai mic si le spuneam parintilor nu prea ii interesa si mama spunea ca e problema mea. Si nici profilor nu le pot spune pentru ca eram in drum spre casa nu in incinta scolii. Ce sa fac? Nu am nici o idee. In plus eu nu stau cu ei, stau cu fetele mai mereu pentru ca ele nu rad mereu de mine si sunt mai intregi la minte. Vreau sa ma mut de la scoala asta. Dar voi ce credeti. O sa fie la fel? O sa fie mai bine? Si chiar sunt speriat ca o sa termin anul plin de vanatai. Si imi pare foarte rau sa va stric buna dispozitie si cred ca o sa incepeti si sa ma huiduiti dar sunt gay. Nu gen ma joc cu papusi si ma imbrac in rochite. Eu stau cu fetele ca sunt intregi la minte.

6 răspunsuri:
| octavian25071999 a răspuns:

In primul rand du-te si tu la fotbal si fi mai inrait! in al doilea rand vorbeste cu ai tai serios! Si daca nu faci ce ai zis nu inseamna ca esti gay! Daca ei sunt prosti asta e! Muta-te! Nu sti sa le dai borsu pe nas? Dai naibi

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Da, optiunea cu mutatul e foarte buna. In plus, asa fac baietii pe la varsta asta ca sa se arate cocosi si se iau de aia mai slabi. Incearca sa le arati ca nu esti marioneta lor, ia-te si tu de ei si raspunde-le prin ironii inteligente care sa nu le mai lase loc de raspuns.

| Devilgrim a răspuns:

Am 2 variante sper ca macar una e buna laughing

1) Poate ca din cauza ca vorbesti cu fetele si vor si ei... rolling on the floor
2) Poate ca te-au prins cand ascultai ceva piese cu Fuego laughing

Si acum partea serioasa devil

Cand mai incepe aia cu tine lovestei devil
Nu ai prieteni?
Care sa te ajute sau dracu stie sa le dati inapoi laughing

Si cu faza ai de "gay " daca nu simtit ca nu esti nu esti!
Eu nu pot zice daca esti sau nu.
Nu te cunosc sa-mi dau parerea despre tine cum esti laughing

Bafta ai griji ce patesti si aparate nu sta, in lumea asta trebuie sa le dai unpic inapoi devil

| AirănMeidăn a răspuns:

ba da, le poti spune profesorilor chiar daca a fost in drum spre clasa. un coleg de-al meu se uitase la filme p0rno pe telefon in drum spre casa si i s-a scazut nota la purtare pentru asta
muta-te in alta clasa sau la alta scoala daca crezi ca vor continua sa se ia de tine, de multe ori colectivul din care faci parte contribuie la chestiile de genul, cum e si cazul tau

| EricaMeow a răspuns:

STOP
Erai mai mic, cineva te abuza, iar mama ti-a spus ca-s problemele tale...N-a procedat deloc corect, acum ai ajuns sa nu poti conta pe persoana in care trebuia sa ai mai multa incredere...Grea situatia, poate incerci sa vorbesti cu sora/fratele(daca ii ai).
+Cum explici parintilor ca doresti sa schimbi scoala? -_-

| Morelove explică:

Am vorbit cu fratele meu si azi in drum spre casa el era in spatele meu. Fratele meu a venit i.a dat un sut in fund si o palma si i-a spus ca daca se mai atinge de mine vine iar. Stiu ca nu a fost bine ca a dat in el dar pe mine ma doare gura si am vanatai pe pulpa si pe umar. De acum nu se mai atinge de mine in veci. Plus ca imi spusese ala care a dat in mine ca daca vn cu fratemiu sau cu tata ii bate