| FancyCool a întrebat:

Heey, TPU! Scuze ca va pun intrebarea asta aici, dar pe bune acum. nu am nici o idee cum se poate rezolva. Si va intreb daca ma puteti ajuta, va voi,, rasplati" cu o fundita si cu un vot. Uitati problema: aflati numarul care are patratul cubului format din trei cifre. Multumesc anticipat. Byee

Răspuns Câştigător
| Fulgdeenea a răspuns:

Patratul cubului este numarul la puterea a 6-a. Luand numerele in ordine, 1 la a 6-a e 1; 2 la a 6-a e 64 iar 3 la a 6-a e 729, fiind singurul de 3 cifre. Sper ca te-am ajutat:*

2 răspunsuri:
| Spartanul07 a răspuns:

Numarul este trei (fundita)

| FancyCool explică (pentru Spartanul07):

Pai cum ai aflat, zi-mi si rezolvarea si-ti dau fundita, te rog1