| Anonim2729382829 a întrebat:

Hei
A aflat mama ca vorbesc cu un baiat și acum ma întreabă mereu de el.Dar eu nu prea vreau sa vorbesc cu ea deoarece îmi este rușine.Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce sa-ti fie rusine sa-i spui mamei?
Faci sex o r a l cu baiatul ala, sau altceva rusinos?

Eu te sfatuiesc sa-i spui tot adevarul, ca-i datoria ei sa stie tot, ca sa te poata apara si proteja, daca doamne fereste baiatul ala este pus sa te agate, ca proxenetii sa te fure si sa te vanda peste hotare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa vorbești cu ea, nici nu știi când te poate ajuta cu un sfat

| dullcat a răspuns:

Buna.Mama ta are dreptul ei sa intre la suspiciuni daca tu nu doresti sa fii sincera cu ea.Se gandeste la tot felul de scenarii nasoale in care poate faceti sex sau cine mai stie ce, situatii care sfarsesc foarte prost pentru tinere adolescente.Este normal sa iesiti si sa radeti, sa vorbiti si sa va sarutati, sa va imbratisati, cam atat.Nu-i nimic iesit din comun aici pentru varsta adolescentina.Deci de ce iti este rusine de fapt? Gandeste-te ca mama ta a fost ea si adolescenta exact ca tine, stie bine prin ce treci.Pe masura ce te ascunzi doar vei adanci suspiciunile si prapastia asta numita neincredere, ceea ce nu-i fain deloc.Pentru orice tanara mama trebuie in primul rand sa primeasca titlul de cea mai buna prietena.

| Miruna333 a răspuns:

Nu esti obligata sa vorbesti cu ea daca nu te simti confortabila!
Explica-i ca nu vrei sa vorbesti despre acest subiect, simplu. Nu face ceva doar pentru altii, daca tu nu te simti bine

| Miruna333 a răspuns:

Violetta: O fi rusinos sa faci sex? PE bune?

| aurel111 a răspuns:

Fiind ca mama este responsabila pentru bunastarea ta, are dreptu sa stie tot, fi sincera cu mama ta daca te intreaba, ori poti sa iei riscu sa nu iti mai dea voie sa te intalnesti cu el si este mult mai rau.