| Punctsidelacapat a întrebat:

Hei. A folosit cineva doxiciclina pentru acnee? Puteti sa-mi spuneti cum se administreaza, adica am auzit ca trebuie sa iei un timp dupa sa faci pauza. thinking

2 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Doxicilina e un antibiotic si slabeste imunitatea corpului. Pt acnee incearca ceva lotiuni pe baza de zinc sau cimbru de camp sau galbenele preparate ceai sau tincturi si pui comprese pe locurile cu acnee. Folosesti apoi crema tot din ele (se gaseste la plafar!) ca sa-ti protejeze fata cand mergi afara. Multa sanatate!

| Syndre a răspuns (pentru Caro34):

Acneea se tratează cu antibiotice, just sayin.
On topic: Da, am folosit. Cred că am luat 2-3 luni, 1 pastilă pe zi, nu mai țin minte exact și am scăpat de orice acnee. Oricum, e un antibiotic puternic care n-ar trebui să-l iei de capul tău.