| bellas11 a întrebat:

Hei. Alexandra ma numesc si as dori si eu niste sfaturi, pareri etc. M-am despartit de un tip de cateva zile.Am fost impreuna aproape un an de zile.Ne certam destul des, era foarte posesiv. M-am hotarat sa ma despart de el cel putin pentru o perioada(i-am zis sa luam o pauza) pentru ca aveam probleme in familie, imi zicea sa nu ies cu anumiti prieteni, ma tot chema pe la necunoscuti sa dorm, eu nu acceptam ca na...nu ma lasau parintii, el facea ca toate alea, ma tot agasa cu mesaje si asa. Ce-i drept ma iubea si probabil inca ma iubeste, dar pentru mine a fost prea mult.Ca sa nu mai zic de felul cum a reactionat cand i-am zis sa luam o pauza, la inceput se ruga de mine, apoi daca a vazut ca nu se poate a zis ca el nu se mai intoarce la mine, a inceput cu misto-uri, jigniri and so on. Apoi mi-a dat ignore si block. Evident ca nici macar nu mai vorbim. Ma gandesc sa ma intorc la el peste cateva saptamani, macar sa-i zic ca-mi pare rau si daca o sa mai vrea sa ne impacam bine, daca nu macar prieteni. Tin sa specific ca noi ne-am mai despartit de vreo 2 ori in aceasta perioada de un an.Credeti ca merita? mi se pare ca a dat o dovada de imaturitate dandu-mi ignore si jignindu-ma. Iar daca acum m-as intoarce la el sigur m-ar lua la 3 pazeste.

2 răspunsuri:
| rukimika a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa fiti impreuna, e ft urit cind cineva te jigneste dupa o despartire. trebuie sa fie unele reguli intre voi, si ce daca nu poti sa dormi la el, el trebuie sa inteleaga. DAca baiatul nu intelege aceste lucruri minore, nu va intelge alte lucruri mai complicate, nu merita sa fie cu tine. Nu te merita. Sunt si alti baieti. Stiu ca simti ceva pentru el, dar te va face sa suferi. Vezi si tu...bafta

| CinevaOrcine a răspuns:

Nu are rost, crede-ma. Si daca asa se comporta cu tine inseamna ca nu e baiatu potrivit. Treci peste asta si...mai cauta big grin