| nevertoolate a întrebat:

Hei all! Cine a dat anul asta examenul bilingv? aveti ceva subiecte sa imi dati si mie? stiti cumva daca conteaza numarul candidatilor in subiecte? adica daca sunt multi candidati sa fie grele? ma intereseaza la engleza... spuneti-mi cum a fost.si daca aveti si subiecte sau sa imi spuneti ce fel de exercitii v-a dat.multumesc! funda!

1 răspuns:
| AndreiIulian a răspuns:

Ok, eu am dat anul acesta.
Nu, numarul candidatilor nu afecteaza dificultatea subiectelor.
Anul acesta s'au testat urmatoarele puncte : -cunoasterea si utilizarea corecta a verbelor si a timpurilor acestora
-folosirea corecta in propozitie a adjectivelor si a gradelor de comparatie
-folosirea corecta in propozitie a prepozitiilor
-cunoasterea sensurilor unor omonime.
Examenul mi s-a parut usor, la partea orala fiecare canditat tragea cate o foaie de subiecte, mie unul mi-a picat sa vorbvesc despre calculator si masina ca inventii ale secolului nostru.