| Blueish a întrebat:

Hei am 1, 61 cm si am 51 de kg sunt plinuta sau grasa? Cum as putea sa slabesc 5 kg ca sa ajung la 46 cat mai repede? Nu vreau sa aud de pastile sau ceva de genu. ceva natural.

Răspuns Câştigător
| Cosmy31 a răspuns:

La inaltimea ta esti chiar foarte ok

De exemplu: aveţi o greutate de 50 de kilograme şi o înălţime de 1.62 metri. Calculul se va face astfel: 50 ÷ (1.62 x 1.62) = 19.

Rezultatul obţinut îţi va arata, consultând lista de mai jos, dacă e cazul să-ţi menţii greutatea, să slăbeşti sau să te îngraşi:
- subponderalitate, risc crescut - sub 18.5
- slab, risc redus - 18.5 - 22
- greutate normală - 20 - 24.9
- supraponderalitate, risc crescut - 25 şi peste
- obezitate, risc mare - 30 şi peste

Poti sa calculezi si singura si o sa vezi ca nu esti deloc grasa sau plinuta

2 răspunsuri:
| anaBUC a răspuns:

Te astept pe mess, id ana_ana201372

| taniatanyatania a răspuns:

Du-te la nutritionist sau... mananca putin si des... adica mananci dimineata lapte cu cereale integrale ( cereale simple fara ciocolata ), mai mananci la 12 destul de putin apoi la 15:30 un baton de cereale integrale si la 18:30 legume, si dupa asta faci sport aproximativ o ora.Eu am slabit cu regimul asta intr-o saptamana 5 kg. Sper ca ti-am fost de folos!happy