| paranteză a întrebat:

Hei.Am 12 ani şi port sutien când merg la şcoală sau când ies din casă.Nu port prin casă. Dacă aş purta bustieră mi s-ar vedea sfârcurile prin ea şi nu ar avea logică,întrebarea mea este: Dacă voi purta sutien, nu îmi vor mai creşte sânii?

2 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Nu, nu are legatura purtarea sutienului cu cresterea sanilor, dar in cazul in care marimea sutienului este mai mare sau mai mica, cu timpul iti poate deforma sanii.

| llRobberta a răspuns:

Depinde. Daca e strans pe tine ti-i deformeaza-.-