| tetetedy a întrebat:

Hei! Am 14 ani si sunt in clasa a 8 a. Si din aceasta cauza nu prea am timp de nimic. Imi place foarte mult de un vecin ( fost coleg de scoala ) cu care nu am mai vorbit de ceva timp. Nu prea stiu ce sa fac, pentru ca nu prea de vedem. Il vad pe geam ( sta la blocul vecin ) dar pana cobor eu, el deja nu mai este. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| NAT0 a răspuns:

Îl strigi, vecineeeeeee, cf. Glumesc, nu face asta. Dacă mi-ar face mie cineva așa nu cred că mai am ce discuta cu el.laughing Te duci la el la ușă, ce tot întrebi aici dacă știi unde stă. Te duci la el la ușă și o să fie plăcut surprins și poate puțin nepregătit și o să se intimideze, e momentul în care tu să fi, fata cuminte și deschisă și să-l inviți diseară pe afară la o sămânță. Ca prieteni că e ciudat să-l inviți direct la tine să vedeți un film.laughing

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa-i comunici prin semne si sa-i dai de inteles ca doresti sa discuti cu el si din acest motiv ve-i cobora si iesi in fata blocului si sa o faca si el. Nu este deloc greu sa te faci de inteles daca semnele folosite sunt suficient de expresive. Succes! big grin

| Violleta2022 a răspuns:

Sa-ti vezi de scoala si dupa ce intrii la liceu, poti sa iti faci timp si sa-l intalnesti!

| Viitorulapropiat a răspuns:

Si eu sunt a8a,invat si toate acestea am si timp liber, depinde cum ti-l gestionezi.Iesi si tu afara cand sti ca trebuie sa apara si intri in vorba cu el...il intrebi ce mai face, cum o mai duce, ii spui sa mai stea si afara sa mai vorbiti. Primul pas e mai greu, restul ar trebui sa decurga de la sine.